ceturtdiena, 2015. gada 30. aprīlis

Pavasara sniegs

Dzīvojot Norvēģijā ir viena liela priekšrocība   - kalni.  Tuvākie ir tik pārsimts metru augsti, bet Norvēģijas vidienē tie savu varenumu sasniedz vairāk kā tūkstot metru augstumā.
 Lai arī ārā ir jūtams pavasaris, sniegs uz kalniem stāv kā stāvējis. Tas nozīmē ik vienu, laiks braukt slēpot un sauļoties:) 
Pirmo reizi devos braucienā viena ar bērniem. Slēpes un dēļi, ziemas drēbes, zābaki, pusdienu kastītes un dzērienu pudeles. Kad lieltas saliktas, bērni laimīgi sasēduši savās vietās, atliek tik navigācijā ierakstīt slēpošabas cetru Sauda, lai ceļojums varētu sākties. 
Mazliet vairāk kā divu stundu brauciens par līkumotiem ceļiem, gar ūdenskritumiem, klinšu nogāzēm un cauri maziem ciematiņiem, kad jau ceļa malās redzams pirmais sniegs! 

Hermīnei šī bija liela diena, jo pirmo reizi tika "uzlikta" uz slalomslēpēm. Lai arī braukšana ar tam bija vien pārdesmit minūtes,  piedzīvojums milzīgs. 
Braucot vienai neienāca prātā, kā tas praksē varētu izskatīties. Slēpes, trīs bērni, kādam vel dēlis pie sāniem, milzīga mugursoma un pacēlājs:) 
Kaut arī tas bērniem paredzēts, pirmā doma ieraugot bija, kaut tik viņi neiebrauktu kādā aizā! Jo zēniem bija jābrauc augšā vieniem. Bet manas bažas izrādījās liekas, zēni paši varonīgi devās kalnā augšā un aizas vietā izvēlejās trases ceļu. 

Nobrauciens pēc nobrauciena, sildīšanās siltā saulītē un patīkams nogurums. Diena, kuras dēļ ir vērts pavadīt mašīnā piecas stundas.

Ar sniegu pavasarī! 

1 komentārs:

Sanita Balode.eks.Frīdenberga teica...

Malacite ka sanemies viena aizbraukt uz kalniem. Viegli nav, bet ir paveicams. Man ar nacas sogad vienai ar mazajam braukt uz kalniem. Bijam 3 dienas Myrkdalen. Viss jau labi, bet ar viru daudz forsak :)))