piektdiena, 2015. gada 24. aprīlis

draudzība ar Mama AfricaŠoreiz raksts par Āfriku un latviešu meiteni, kas ar savu dzīvesprieku, entuziasmu un vēlmi palīdzēt vietējām sievietēm, ir izveidojusi veikaliņu ar sirdsiltām lietām.

Elīna ir mana draudzene, kas jau septīto gadu kopā ar savu ģimeni dzīvo Āfrikā.

Bet par visu, lai stāsta Elīna pati!
Jambo jeb sveiki no mūžīgās vasaras zemes Tanzānijas!

Esam latviešu ģimene, kas 7 gadus dzīvo Āfrikā. Pēdējos trīs no tiem Tanzānijā, pilsētā Kigoma, pie Tanganjikas ezera.

Kigoma ir plašāk atpazīstama ar Gombe Stream Nacionālo parku, ko savulaik izveidoja pasaulsslavenā šimpanzu pētniece Džeina Gudola (Jane Goodall). Tieši Gombe parks ir viena no vēl nedaudzajām vietā pasaulē, kur var aplūkot šimpanzes brīvā dabā.

Kigomas pilsētā darbojas mazs suvenīru veikaliņš. Tam preces gatavo vientuļās mātes un mammas no ļoti nabadzīgām ģimenēm. Sievietes nestrādā nekur citur, jo nevar atrast darbu, un cenšas pārtikt no ietirgotā. Tā kā Kigomā tūristu plūsma ir neliela, arī ieņēmumi ir trūcīgi. Reizēm mammas nopelna 20 eiro dienā, ja kāds tūristus pieved tieši klāt, bet reizēm tikai 5 eiro mēnesī.

Nabadzīgās sievietes savā paspārnē ir ņēmusi organizācija „Hope for the Nations”. Tā apmāca mammām pašas elementārākās higiēnas lietas priekš sevis un bērniem, kā arī vienkāršus arodus, ar ko papildnāt ģimeņu ienākumus. Rotu gatavošana, šūšana, ziepju vārīšana, maizes cepšana un vistu audzēšana – jebko, kas ir noderīgs un ienākumus nesošs.

Tiku iepazīstināta ar mammām, kas gatavo rokdarbus.  Arī ikdienā redzu gan viņas, gan daudzos mammu bērnus, kas turpat uz ielas spēlējas, kamēr sievietes strādā. Lai arī Āfrika uztrennē morālo rūdījumu pret nabadzību, brīžiem sažņaudzas sirds, redzot apstākļus, kādos cilvēki dzīvo un mēģina iztikt. Tāpēc radās patiesa vēlme mammām palīdzēt, cenšoties pārdot kaut nelielu daļu no skaistajām lietām.

Ir radīta e-bodīte, kur Āfrikas mammu darinājumus var aplūkot un iegādāties. Pītas pludmales somas vasaras svelmei un auduma somas pastaigām. Dekoratīvi groziņi pirmajām zemenēm vai rotas no dabīgiem materiāliem „zaļai dzīvei”. Burvīgi karstumizturīgi paliktņi virtuves saimniecēm un koši maciņi bērniem. Lietas ar savu stāstu. Radītas lielā sirsnībā, ar lūgšanām un cerībām, ka būs kādam vajadzīgas un derīgas.

E-bodītes adrese ir:

Pat ja neviena no lietām Jūs neuzrunā, aplūkojiet bilžu galeriju! Tā dos nelielu ieskatu Āfrikas ikdienā un cilvēku dzīvēs otrpus zemeslodei.

P.S. Jūnija vidū lidošu uz mājām, un tad suvenīri tiks aizvesti uz Latviju. Par samaksu un piegādi vienosimies.
Ar smaidu un sauli sirdī,

Elīna


Lai vasara sākas ar Āfrikas sauli un košām krāsam!


Atstāj komentāru Dabas mammā līdz 26. aprīlim un saņem dāvanā maciņu un iespēju iepirkties Mama Africa veikaliņā ar 20% atlaidi. 


10 comments:

Sigita Raksta teica...

Lasīju ar interesi, bet tajā adresē gan man rāda tikai baltu lapu:(

dabasmamma teica...

Sigita, mēģini vēlreiz!:)
Un ja neizdodas, skaties Mama Africa mājas lapu šeit http://elinatzn.wix.com/mamaafricatzn
Lai veicas!

Aija Elliņa teica...

Man ļoti patika šis stāsts! Apbrīnojami, ka latviešu ģimene var dzīvot tik tālā zemē. Apsveicama ideja atbalstīt Āfrikas mammas un, esot pilnīgi citā vidē un apstākļos, ļoti labi saprotu situāciju, ka ar maziem bērniem neko citu arī nevar darīt, kā piepelnīties ar brīnišķīgiem roku darinājumiem... Krāšņi darbi!

Alise teica...

...es iedomājos, cik labi dzīvot mūžīgā vasarā~ja bērns no rīta nevar atrast otru zandali, tad uz skolu var arī basām kājām aizskriet.
noteikti kādreiz turp aizbraukšu!
ar veikaliņa lapu viss kārtībā! viss tik krāšņs!

ligasaule teica...

Kādu daļu no veikaliņā redzamās cenas saņem Āfrikas mamma?

dabasmamma teica...

Līga, ļoti labs jautājums! Noteikti pajautāšu Elīnai un uzrakstīšu kāda no rakstiem!

Mārīte teica...

Ļoti forša ideja,kā palīdzēt!Labprāt arī pasūtītu,tikai arī gribās zināt,cik tad daudz naudiņas nonāk līdz tām mammām. :)

dabasmamma teica...

Interviju ar Elīnu, lasiet pēc mēneša. Kur viņa pastāstīs vairāk par šo projektu un atbildēs uz Līgas un Mārītes jautājumiem.:)

Anonīms teica...

Novakarigs sveiciens no Tanzanijas!

centishos kliedet bazas un atbildesu uz jautajumu - cik tad naudinu isti sanem pasas Afrikas mammas?

Tatad - es perku no mammam visas lietas par pilnu summu, kada ta ir vinu suveniru veikalina. maksaju to pasu cenu, ko maksatu jebkurs turists, kas veikalina ienaktu un lietas iegadatos. no pardota apjoma mammas man nekadus % nemaksa, bet visa nauda paliek vinam pasam un vinu gimenem.

Tad es pievienoju cenai savu "intereses %", un ta veidojas precu gala cena.

Es sho projektinu redzu ka win-win visam pusem, jo:
1) Afrikas mammas isa laika var pardot lielaku precu daudzumu, neka tas ir ikdiena iespejams, un gut nozimigus papildus ienakumus.
2) Mans personigais merkis ir pardot tik daudz lietu, lai varetu piedalities jogas festivala Latvija (neprasot naudu viram:)), un pavadit tris briniskigas dienas.
3) savukart uz Latviju visiem gribetajiem aizcelos skaistas un praktiskas lietas, kas prieces sirdis un acis.

Ar musulmanu dziedajumiem fona,
Elina

Irēna teica...

Cien. ligasaule!!!
Kad iepērkaties Maximā vai Rimi, arī piedomājat par mūsu zemniekiem, kas saņem smieklīgas summas, salīdzinājumā ar gala cenu?? Vai pērkot kaut ko ĶĪnā ražotu , domājat par bērnu darbu ????
Latviešu skaudība reizēm ir pilnīgi neciešama. Manuprāt jāpriecājas, ka latviešu meitene iesaistās, lai palīdzētu šīm mammām!