otrdiena, 2015. gada 31. marts

koks

Paskatoties apkār, šeit ir tik daudz koki, ozoli, bērzi, ābeles, egles, kadiķi un tik daudz mazu kociņu, kuru stumbrs nav lielāks par roku, bet nozīme ir tik pat svarīga kā ozolam. 
Pēc vētrām mūsu piekrastē ir izskaloti ļoti daudz koki. Lieli un mazi, izliekti, kāds vēl apaudzies ar gliemežiem un jūras zālēm. 
Zēni bija atraduži milzīgu dēli, kas jūrā skalojies ilgu laiku, tagad izmest mūsu piekrastē! Atnest vieniem nebija pa spēkam, tāpēc  pakaļ tam devāmies visa ģimene. 
Vērojot piekrastes klintis, rodas jautājums aiz jautājuma, kas ir veidojis tās formas un reljefus. Vai ūdens, akmeņi, jūra vai seni vulkāniski izvirdumi? Dažviet tie tik gludi un līdzeni, tomēr blakus esošie akmeņi, kā ar nazi nogriezti veido kuba formu. Pilnām rokām dārgumu, ceļš uz mājām.  Ejot radās idejas, kur lielo atradumu liksim. Tam otrā iespēja ir jādod!
Zaģējot uz pusēm, atklājām, ka tas ir ozols. Un iespējams atlūzis no kādas laivas. Jo varēja saskatīt stiprinājuma vietas.
Delis pie dēļa, lai beigās taptu soliņš. Tik ērts un patiess. Liekas savu ceļojošo dvēseli sevī saglabājis.


Darbi, kas darāmi tikai pavasarī ir  - sulu tecināšana.  Lielais bērzs kaimiņu ganībās, kas mūsu tradīcijas jau trešo gadu piedzīvo. 
Bet kā izrādās, arī norvēģi pirms daudziem, daudziem gadiem ir sulas tecinājuši. 
Tikai veids kā to dara bija savādāks. 
Skaties bildi! 
bide no www.duden.de
Ar pavasara un jūras smaržu! 

7 komentāri:

Mook teica...

Soliņš dievīgs!

Ieva Zavjalova teica...

Jūs skaistā vietā dzīvojat! Mēs tādā līdzenumā vairāk,līdz ar to lai kaut drusciņ tiktu pie lielākiem ūdeņiem kā fjordi,ir gabaliņš ko braukt! Bet nu soliņš ļoti feins sanācis. :)

Vi teica...

soliņš un kurvis lieliski! koka gabalos no jūras ir kas maģisks

Inese teica...

Jā, soliņš superīgs!
Ideāli iekļaujas kopējā ainavā!!!

Madara teica...

supersoliņš, ar savu auru :)

dabasmamma teica...

Paldies par tik pozitīviem komenāriem! Šoreiz Gatim šokolādes medaļa un man papīrītis:)

Alise teica...

Visi malači! Bet tētim šoreiz tik tiešām medaļa!