pirmdiena, 2015. gada 19. janvāris

vētra Nina

Ja vētrai ir sievietes vārds, tad skaidrs, būs nepatikšanas...  kā jau sieviete, tā nenāk vis klusi un mierīgi, bet ar pamatīgām pārmaiņām un ārīdzen postažu:)

Pirms kāda laika mūsu salā sniega priekus nomainīja vētra. Vētra "Nina", kuras ātrums bija 45m/s. Tajā brīdi jaukā dzīve uz salas nemaz tik mierīga nelikās. Tilti aizslēgti, kuģi noparkoti piestātnēs, vēja nemitīgā cīņa ar visu, kas tam pretī stājās. Sajūta ,ka esi uz peldoša dēļa pašā okeāna vidu. Labi, labi, tik traki jau nebija.
Doma par to, ka māja ir veca un pārcietusi nevien tādas vētras, bija mierinājums. Jo brīžiem sajūta, ka vējš ienāks pa sienu istabā.
Līdz ar eletrības pazušanu, sākās mūsu vakars ar svecēm , galda spēlēm un glāzi vīna. Gaisma tā arī neparādījās (jūras ūdeņi bija sapūsti ģenerātorā, kaut kur sakrituši koki uz vadiem). "Nina" savu bija paveikusi, sevi parādījusi, kā stipru un postošu sievieti.

Nākamā rītā, mēs devāmies skatīties, kā daba bija mainījusies. Un redot kā tonnu smagie akmeņi bija sastumti vienā kaudzē, kā koki sagāsti malu malās un mājām jumti izraibodi. Daža garāžiņa izskatījās kā atvērta konservu bundža. Lai ko cilvēks stumtu, celtu, bīdītu, uznāk viena vētra un to visu sataisa pa savam. Dabas nebeidzamā varenība.

Bērniem tā bija ekskursija it kā pa vecajām takām, bet ar tik daudz jauninājumiem un krastā izskalotiem atradumiem. Citam pat laiva ar visu piestātni bija atrauta nost no krasta un aizpūsta uz kaimiņu malu. Atnāc no rīta skatīties vai laiva vesela un atrodi tīru  krastmalu...


Kā kaimiņš saka, nav sliktuma bez labuma. Iedomājies, cik tur malkas bez liekas koku gāšanas!:)

2 komentāri:

Ieva Zavjalova teica...
Šo komentāru ir noņēmis autors.
Ieva Zavjalova teica...

Oho,jums nu gan tā vētra uzdarbojusies. Mūsu galā ar bija,bet bez gāztiem kokiem u.t.t. Varbūt nejutām tik stipri,jo dzīvojam vairāk līdzenumā...