svētdiena, 2014. gada 23. novembris

sajūtot patriotismu

Latvijas svētku svinēšana Norvēģijā ir īpaša. Jo neviens cits izņemot mūs pašus nezin, ka 18. novembrī Latvijā ir brīvdiena, pie mājām plīvo sarkanbalt sarkanais karogs un galdā tiek celts svētku mielasts, jo šaja dienā ir nodibināta mūsu valsts.
Kā lai svētku sajūtu rada esot tālu prom no Rīgas, salūta, prezideta uzrunas un svecīšu aizdegšanas?

Tā kā mums brīvu neviens nedeva, svētkiem sākām  gatavoties pirmdienas vakarā.  Sameklējām grāmatu par Latviju, latviešu naudu un karogu. Virtuvē katliņos vārījās kartupeļi un burkāni. Svēktu mielastam ar nemainīgām vērtībām - rasols un pīrāgi.
Vai rasols ir latviešu, droši pateikt nevaru, bet mūsu majās, tas noteikti ir ar lielu latvisku piegaršu.

Ar katru nākamo gadu, mani gatavošanās darbi virtuvē paliek  vieglāki, bērni ir izauguši tik lieli, lai katrs tiktu pie sava darāmā darbiņa.


Ar pīrāgu smaržu, stāstiem par Latvijas varoņiem un prezidentiem, ar domām par mūsu ģimenēm Latvijā,  ar cieņu pret patriotiskiem, radošiem un gudriem latviešiem Latvijā un visā pasaulē, mūsu mājās ienāca 18. novebra svētki.Baumaņu Kārlis sacerot Latvijas himnu, domāja ne tikai par Latviju, bet arī par bērniem. Jo tā ir tieši tik gara un saprotama, lai Hermīne to savos divos gados varēja dziedāt līdzi! 

Dziedāsim kopā un sajutīsim patriotismu ! 

Nav komentāru: