svētdiena, 2014. gada 19. oktobris

rudens

Rudens ir atnācis līdz ar manu dzimšanas dienu.  Ir oktobra vidus, lapas kokiem ir iekrāsojušās dzeltenās, sarkanās un brūnās krāsās, kastaņi izvēlušies kā brūnas šokolādes bumbiņas no saviem adatu kamzolīšiem, diena ir kļuvusi īsāka un rīta aukstumu nomaina patīkama rudens saulīte dienā. Daba gatavojās ziemas atnākšanai un to daram arī mēs.  Ābolu vākšana, ķiploku rīvēšana un  zeķu adīšana....smaržas, garšas un siltums.

Kaut arī daudz laika pavadam ārā, tumšie vakari liek sarosīties pie krāsniņas. Zēni sameklē molbertus un dzijas pavedienus, lai radītu, zīmētu un darbotos.

Skolas molberti - meistars Normuns Kulvelis,  Saldus. 
 Safilcētais, milzīgais  dzijas ritulis, kas sākotnēji bija paredzēts padibeņu izgatavošanai, tapa par milzīgu virvi. Katrs saules stariņš ir patīkams un silts. Bērni labprāt to izmanto un pusdieno laukā.

 
Rosīšanās un darbošanās, kuru rezutātā tapa spēļu klucīšu grozi. Gata taisītie klucīši  un manis tamborētie kaņepju groziņi.Kaut arī mans vienīgais brīvais laiks ir agrie rīti, kad visi vēl guļ, es mēģinu to sadalīt cik vien godīgi varu, laiks sev, mācībām un blogam. Tiekamies nākamajā agrā rīta stundā. Pulkstens ir 6 no rīta, laiks gatavot brokastis un kurināt māju, lai bērniem ceļoties, diena var sākties.
Šie agrie rīti ir tik labi! Atliek tik saņemties, uzlikt pulks. uz 5 un piecelties.


Lai silti un rudens krāsām piepildīta šī nedēļa jums visiem!


3 komentāri:

Vi teica...

Groziņi tamborētie fantastiski!! Es esmu atradusi vien nekrāsosto kaņepju diegu un pat neiedomājos, ka būtu rodams arī krāsās. Un rudens ir tik skaists, ka tikai baudīt un baudīt.

ligastiga teica...

Groziņi tirdziņam?
Un cikos Tu ej gulēt, ja 5 celies?

dabasmamma teica...

Līga, es guļu, kad ir iespēja:) Bet noteikti tās ir 7 h diennaktī.
Jā, groziņi bija paredzēti tirdziņam.