sestdiena, 2014. gada 23. augusts

Hermīnes svētki

Hermīnes dzimšanas diena un vārda diena ir gandrīz vienā mēnesī. Vasaras laiks, kad svētkus var svinēt laukā un kūku rotāt  ar zemenēm.
Tā kā mūsu mājas vietas ir Norvēģija un Latvija, tad ir lietas, kas nākas darīt divreiz. Piemēram, svinēt dzimšanas dienas. Pirms aizbraukšanas taisījām Hermīnes 2 gadu svētku brokastis kopā ar gaviļnieces draudzenēm. 
Gatavošanās svētkiem ir īpaša. Mājas pošana un kūkas cepšana, rada to īpašo svētku sajūtu. Brāli ir tik liela, ka labprāt uzņemas iniciatīvi palīdzēt un radīt svētkus māsai. Gustavs cepa kūku pēc saviem ieskatiem un rotāja ar to, kas viņam visvairāk garšo - šokolādi! Mmm, māsas labakais draugs ar vislabāko kūku! Tā ir visīstākā dāvana.


virtenes no Mammas rokām 
Svētki Latvijā ar pašas ceptiem pīrāgiem. Hermīne ar omi jau no rīta mīklu mīcija un pašas gatavoja mielast. Šie mazie īsie mirkļi, kas ilgs vien dažus vasaras mēnešus. Tā kopā būšana un darbošanās ar vecvecākiem. Bērniem tā ir tik vajadzīga un svarīga, jo aizbraucot uz Norveģiju un dzīvojot ikdienā bez omēm un opjiem ,tā sajūta, ka vasarā tu esi kaut mazu mirkli pabijis kopā, dod spēku un mīlestību pret savējiem, esot tālumā. 
Vārda diena Saldus "Vakrēs".ar mammas mammu.


Pēdējā bilde ir stāsta vērta.  Kad es biju maza, mani auklēja Austras mamma. Pēcāk es auklēju Austru un tā šī ķēdīte turpinās vēl šodien. Jo Austra ir auklējusi mazos un nu jau palielos Alkšņa bērnus.

Ar lietainiem un rudenīgiem sveicieniem no Norvēģijas!Nav komentāru: