trešdiena, 2014. gada 20. augusts

Grobiņas vikingi

 Augusta mēnesis strauji tuvojas beigām, bet vasaras ieraksti ir vēl tik daudz!
Grobiņas vikingi ir  īpašs stāsts.
 Alberts uzzinot par to, ka Latvijā arī ir vikingi un nepilnas stundas braucienā no Saldus. Divu domu nebija, pie viņiem ir jānokļūst. Kā lai to izdara? Ir jāvelās, un lietas pašas nokārtosies. Alberts velējās savā vārda dienā saņemt braucienu pie viņiem. Tā kā Alberti ir jūnija vidū, kad mēs bijām nu pat atbraukuši, tad atlikām braucienu uz vēlāku laiku, bet dāvanu vietā, kā norunāts bija paredzēts brauciens.
Pirmā pieturas vieta Liepāja. Pabraucām garām Grobiņai ar nolūku, jo pie vikingiem vajadzēja ierasties laikā, kad ārā sāk mesties krēsla. Vasarā tā ir īpaši ilgi jāgaida;)
Liepājā nebiju bijusi kādu laiku un tas laikam pozitīvi, jo izmaiņas bija acīm redzamas. Jaunas ēkas tiek būvētas, ielas sakoptas un ostas piestātnēs plauks un zeļ izklaudes bizness! Sajūta tāda, kā ārzemju braucienā. Skaisti!

 Vakars lēnam tuvojās un laiks doties atpakāl uz Grobiņu.


 Klausoties stāstu par biedrības tapšanu, vietas attīrīšanu un entuziastiskiem jauniešiem, kuri brīvprātīgi iesaistās savas pilsētas kultūrdzīvē, interesējās par mūsu senču vēsturi un vikingiem, tikmēr puiši tiek ieģērbti tērpos, jo tikai tā tu vari sajust rokā šķēpu un sēsties īstā vīru krēslā.


 šķēpu mešana, maisu cīņas un veiklība ar cirvi.

 Vakaram tuvojoties, vēl pēdējā pastaiga caur Grobiņas pilsdrupām, garām Raiņa cietuma lodziņam.  (Kurā viņš, kā jaunstrāvnieks tika ieslodzīts un vēlāk pārvests uz Liepāju. Vairāk par to lasi šeit) Tagad šī notikuma pamatā, Grobiņas taciņas rotā Raiņa dzejas rindas.
 Kas mums tik ilgi bija jāgaida? Pienakot vakaram un iestājoties tumsai, mēs iesēdāmies vikingu laivā. Atrāviens no krasta un tu esi atgriezies laikā, kad Grobiņā dzīvoja vikingi. Sajust viņu dzīves, ieraudzīt gaidošās sievas, divkaujā cīnošos drošsiržus un pabraukt garām vergu laivai. Stāstu pavadīti, varējām uzzināt, kas un kā tajā laikā notika.


Noguruši un pilni sajūtām devāmies uz Saldu.
Paldies Lienei par piedzīvojumu un, protams, paldies Grobiņas vikingu klubam!

Ja esiet Liepājas pusē, un vēlieties piedzīvot Vikingus, noteikti ir jabrauc uz Grobiņu. Ar ieprieš pieteikšanos ir iespēja doties braucienā nakts melnumā ar īstu vikingu laivu. 

Uz drīzu tikšanos!

2 komentāri:

Alise teica...

šī noteikti bija izdevusies, kolosāla jūsu vasaras atvaļinājuma daļa!?!

dabasmamma teica...

Jā, Alise, bija ļoti interesanti! Tu dzīvo ļoti skaistā vietā.
Nākamreiz braucienā ieplānosim Alises un co apciemojumu Grobiņā:)