otrdiena, 2014. gada 20. maijs

Preikestolen

Stāsts par braucienu uz Preikestolen (latv.tulk. mācītāja - sprediķa krēsls) mēs to nosaucām par Prieka kalnu:).

Pirms desmit gadiem, kad pirmo reizi piedzīvoju  Norvēģiju un tās dabu, man bija tā iespēja doties uz vienu no populārākajām tūristu apskates vietām Preikestolen. Vieta netālu no Stavanger pilsētas, kur 2 h kāpienā, nonāc klints malā, kuras augstums  un krauja ir 600m.

Kopš tās reizes es zināju, ka tur noteikti atgriezīšos. Nepagāja desmit gadi, ka domas piepildījās un kāpiens Preikestolen klintī tika piedzīvots vēlreiz. Šoreiz tik citā sastāvā - ar savu ģimeni un bērniem.
Pirms došanās kanos ir jābūt gataviem uz 5h ilgu "pastaigu" un stipriem nerviem:)
 Kāpiens pamatīgs, akmeņu ceļi, nogāzes, purvu taciņas un strauti. Atkal kāpiens augstāk, līdz kalna ezeriem. Karstums un akmeņi ir mūsu patstāvīgie ceļabiedri.

Esam gājuši vairāk kā stundu, ieraugam zīmi, kas vēsta - pusceļš. Atpakaļ griezties īsti negribas, tāpēc dodamies tik uz priekšu.
Helikoptera lidošana virs galvām liecina tikai vienu, esam uzkāpuši tuvāk debesīm. Ak jā, tas laidās zemāk mums, ne otrādi. Kādam kāpējam ceļa mērķis bijis par grūtu, tāpēc jābrauc mājās ar  gaisa taxi.

Kāpjam un kāpjam, ir pagajušas mazliet vairāk kā 2 h, esam virsotnē, un ceļš turpinās gar pašu kalna malu. Laikus jāpierod pie 300 - 500 m dziļām aizām taciņas malā.

Vēsu mieru, bērni katrā rokā un tuvojamies mērķim.


Šie pārgājieni un kāpieni ir īsta terapija ne tikai priekš sevis, bet visiem kopā. Jo saglabāt vēsu mieru un pozitīvu noskaņu nemaz nav tik viegli.
Bet ir to vērts! Jo atrodoties kalna galā un redzot skatu, aizmirstas tiek pilnīgi visas nedienas, sliktās domas un notikumi, jo pasaule ir fantastiski skaista!!

P.S. Šajā braucienā mūsu ģimenei gravitācijas likums nedarbojās, tāpēc dažas bildes ir starp debesīm, zemi, mākoņiem un ūdeni;)

Paldies Sandrai par jauko nedēļu un piedzīvojumiem. Mērķis tika sasniegts - 3 dienās 3 augstienes!


6 komentāri:

ligastiga teica...

Man varētu piesolīt miljonu, es to nedarītu.Kur nu vēl ar bērniem.... Skatoties uz bildēm kuņģis apmeta kūleni.

Sandra teica...

Paldies jums visiem, ka tik daudz no Norvēģijas parādījāt! Bija lieliski! Un noteikti jāatkārto ; )

Alise teica...

fantastiski!

Martta teica...

Aizraujoši! Ir interesanti redzēt, ka kāds tiešām realitātē uzdrīkstas darīt un dara! daudzas no lietām, ko es gribētu darīt, bet (varbūt pagaidām)uzskatu par tīri sapņojamām un neiespējamām.

Sarkanā Biete teica...

Apbrīnoju jūsu ģimenes komanadas garu un izturību! Tā noteikti nebija joka lieta - pieveikt gan tādu distanci, gan kāpumu:)Malači!

Anna teica...

Vienreizēji! Liels paldies!