otrdiena, 2014. gada 8. aprīlis

12 meitenes 15 km

Pirms velkam ārā vasaras kleitas un kurpes, dodamies meiteņu braucienā uz kalniem.

V.S.P.O. meitenes ir mammas ar 2-3 bērniem, 99% ir precētas un vecumā no 30 līdz 47 gadiem.
 Vienu reizi gadā, kad ģimenes dzīve tiek atstāta  gādīgo vīru rokās, mēs krāmējam somas, slēpju zābakus un dodamies uz kalniem.
Haukeli kalni, par kuriem rakstīju iepriekš ir ikgadējā satikšanās vieta, vienu nedēļu pirms Lieldienām. Šajā laikā tiek rīkotas distanču slēpošanas sacensības 32km, 20km un 15 distancē.
Šogad piedalījās 700 dalībnieki vecumā no 10 līdz 85 gadi.

Mēs izvēlējamies īsako distanci, jo laiks kalna galā bija sniegs- lietus-vējš vienlaicīgi. Bet tas neaturēja doties ceļā, kaut vai 15 km braucienā!

Droši vien komentāri lieki, ko nozīmē V.S.O.P. meitenes. Tās tādas, kuras var satikties tikai ar vecuma ierobežojumu;)

Somas pilnas un ceļš var sākties.

Ik palaikam pieturas punkti. Īstiem distanšu lietpratējiem ceļa malās salikti sulas un banānu galdi, mums somās savi. Teikšu godīgi, lai pie tā galda apstātos, ir jābūt īstam spečukam, jo tie  bija ierīkoti nogāzītē uz leju:)

Kalni uz augšu un tūlīt arī nogāzes, sniegs sitās acīs un redzamība ir pilnīgi nulle. Galvenais dzirdēt pazīstamas balsis, turēties pie ceļa marķētiem kociņiem un ja kas, Sarkanā krusta vīri  sniega močos kursē līdz pat sacencību beigām - līdz pēdējais dalībnieks nokāpj no kalna (ieskaitot mūs:)). Mūsu komanda līdzjutēju lomā. Tika paziņots, tie kas ar lielām mugursomām, dodieties uz malu:) Nopietni, šeit sacentās arī Norvēģijas labākie slēpotāji. Mēs nevarējām būt par ātruma ierobežotājiem:)

 pēc tieši 6 h, kas tika pavadītas kalna trasē esam pietuvojušās finišam. Bet pēc vecām tradīcijām, pirms pašas trases beigām, taisam sniegā atpūtas vietu - ledus bāru. Kur iztukšot somas, visām kārtīgi izsmejoties, izdziedoties un labi pavadīt laiku kopā.


Dienas aizgāja nemanot. Ir iegūti zili ceļgali, salauzta riba  (neveiksmīgs pagrieziens no kana nogāzes, man beidzās ar pamatīgu lidojumu;) un ļoti daudz labas enerģijas.

Pēc šīm dažām dienām , vislabākais bija  atkal satikt savus bērnus un mīļo vīru. 


Paldies Gatim un mūsu trīs maziem kliņģerīšiem par mammas atpūtu!  2 komentāri:

Laine teica...

Tiiiiiik daudz tev enerģijas!Riktīgi spridzina no ekrāna! Superīgs pasākums! Uz šād apasākuma fōna saprotu, cik pasīvas ir manas meiteņizklaides! :D

liga stiga teica...

Par ribu - nopietni?
Man patīk tava bērnu klasifikācija -" kliņģerīši". Tāds vēl nebija dzirdēts. Mamma atpūtusies un laimīga. Daudz un bieži jau nevajag, vai ne? Mazliet paganīties, un tad jau sirds atkal velk uz mājām.