pirmdiena, 2014. gada 3. marts

Ziemas brīvlaiks - vēja, saules un pavasara smaržās

Pagaišā nedēla mums bija brīva - brīva no skolas, bērnudārza un blogga. Doma bija gulēt no rītiem ilgi un ēst vēlās brokastis, smērēt maizītes un doties, kur sirds vien vēlas. Tādām tak vajadzētu būt brīvdienām. Un bija!!! Labi, rīti sākās kā ierasts pulk.6:) es arvien vairāk pāliecienos, cik labi ir piecelties 6šos no rīta, ne tikai tāpēc, ka mazie ceļās, bet tad diena ir divreiz garāka!
Brokastis, plāns un aiziet, iepazīt tuvākas un talākas vietas. Mēs izvēlējāmies brīvlaiku pavadīt pēc iespējas vairāk svaigā gaisā.  Netērējot liekus līdzekļus, maksājot ieejas biļetes, gidi būsim mēs paši.


Pirmdiena:
šo kadru man vajadzēja ielikt, kaut arī tas tapa svētdienas vakarā. Milzīgs vējš, nevaldāma jūra un viļņi. Nostājies krastā, bet vilnis pārveļas pāri krasta akmeņiem, kā maziem olīšiem. Mukt, vai vēl mazliet palikt.... Tas ir tik vilinoši un tajā pašā laikā bīstami....mazliet palikt un tad gan mukt!
Nākamajā dienā šeit var nākt pēc izskalotiem dārgumiem. Kas zin, varbūt starp kokiem, atkritumiem, atrod apslēptu karti vai dārguma lādi;)......

 Pirmdienas rīts. Aiz loga aitas ganās, kāda vārna ieķērkstas un te pēkšņi Alberts sauc, mamma, milzīgs ērglis! Visi vēl pidžamās, bet tas bija 10 sekunžu jautājums, kad zēni bija laukē meklēt, kur ērglis nolaidies. Pēc ilgiem  ekspedīcijas gājieniem, ērgli neatrada, tik vien atliekas no kādas aitas. Kā izskatās, šī sen kā   izrakstīta no mājas grāmatas....
 Otrdiena - zelta raktuves. Netālu no mūsu mājām atrodas īpaša vieta. Kur pirms daudziem gadiem daži labi kļuva stāvus bagāti. Tie nebija norvēģi, bet gan angļi, kas šeit atrada  tīru zeltu.


 Pie stāviem krastiem varēja piestāt kuģi no Anglijas, lai iekrautu dārgumus un dotos atpakaļ.
 Tagad raktuvēs tik satecējis ūdens, bet kādreiz vīri melnām mutēm strādāja.
 Pēc garās pastaigas, līšanas alā un kāpšanas pakalnos, vajag mazliet elpas, domas un pabūt vienam. Gustavs labprāt atrod sev kādu īpašu vietu, kur nedzird ne cilvēku runas, ne mūžīgos mammas jautājumus, vai tu gribi vēl, vai dzersi kakao, tu esi paēdis, utt????? Tikai vējš un pilnīgs klusums. Kaut kur redzama kāda aita, putnu pāris un tik ļoti svarīgā  vientulība......
 Laiks dušai, lai nākamajā dienā varētu doties pasaku takās! Ar labu nakti, Satiekamies trešdien!

 No rīta līst, bet pasaku mežs ir ierakstīt šīs dienas plānā. Neko darīt, nomainam kedas pret zābakiem un braucam. Hermīnei ir pienācis tāds vecums, kad viņa sāk lietas pētit, patīk klausīties, ka par tām stāsta. Pasaku mežs viņai bija kā reiz.

 Ceturdiena.... nogurums ir ņēmis virsroku. Taisam dienas atpūtu. Bērni laukā, mamma ātri iztīra māju. Gribētos jau, ka mums mājās neesot, tā stāv tīra un kārtīga, bet nekā. Velti cerēt, drēbju kalns aug dabīgā ātrumā un putekļi krākjas tik pat pamanāmi:)
Bet piektdienai plāni gatavi - Ryvarden. Laiks mierīgs, tieši lai dotos pie atklātiem ūdeņiem. Šī vieta man ļoti ir iepatikusies, jo ceļā uz bāku ir tik lieli un līdzeni klinšu klajumi. Tāda sajūta, ka kāds tos būtu izveidojis, nolidzinājis. Pa kādam kokam, bet visā ceļā vienas vienīgas sūnas...
Ūdens vilinājumam nevar pretoties! Ir vajadzīgs tas mazais brītiņs, lai sajustu to vareno speku, milzīgo kustību un ritmu, kas piemīt tikai ūdenim.

 Nedēļas nogale mājās. Dzīvojoties jaunajā spēļu stendā.
Kad pirmo reizi to ieraidzīju bērnudārzā Asniņš, sapratu, mums tāds arī kādreiz būs jāuztaisa. Galvenais, lai pienāk īstais laiks un stends ir gatavs. Vēl tik mammai jāuzšuj pārklājs, ko pārlikt jumtam pāri. Bet tagad tas jau ir bijis veikals, māja, kuģis, teātris, cietums, slimnīca un atkal kuģis, šoreiz ar visām izklaidēm. Šūpuļtīkls ir slings, kurā kādreiz tika nēsāti mazie Alkšņu bērni.

Lai radošs un saules pilns marts!! 

4 komentāri:

Laine teica...

Izcils stendiņš! Tam kāds sakars ar kopējo Valdorf+filosofiju? Vai tas bērnudārza pašu iniciatīva. Jo ideja izskatās ļoti interesanta, ja mājā vita atļauj. Tie norvēģu skati... Mmmm... Elpu aizraujoši un paralēli plānoju, kā gan mēs ģērbsimies... Jo esmu salīga. Šeit laikam jāapbruņojas ar lietus/vēja drānām. :) Ūdens tik pirmatnējs! Un zelta raktuves! WOW! Mums te vienam mājās šis ir aktuāli, jo DIscovery kanālā tagad iet dažādi zeltraču raidījumi. Tad nu viņam šķiet, ka zeltu izrakst ir iespējams arī pie mājas, ja labi grib :)
Uzrakstīšu tev e-pastu.

dabasmamma teica...

Stend ir viens no Waldorfa pedagoģijas izgudrojumiem, kas bērnā raisa domāšanu, iztēli, kā no diviem vienkāršiem plauktiem var tapt 100 dažādas spēles, vietas, nodarbes utt. Fantāzija!!!! Līdzīgi kā tavi bērni, Laine, no viena skapīša rada sev spēli visai dienai !
Gaidu epastu;)
Par apģērbu, galvenais lai siltā vela apakšā! ;)

Ieva Zavjalova teica...

Nu kolosāls brīvlaiks jums ir bijis!

Alise teica...

labs brīvlaiks!
mums tas tik priekšā!