ceturtdiena, 2014. gada 20. marts

svētki un krītiņsomas

Marts mūsu ģimenē ir svētku laiks, jo pēc senam latviešu trdīcijam, Jāņu bērniem jadzimst ir tieši marta mēnesī:) 
 Esmu bezgal priecīga, ka senās tradīcijas ir piekoptas ne tikai manu vecvecāku vidū, bet arī vīra vecāki ir godam turējuši senos latviešu ticējumus. 
Mana mamma, tētis un vīrs ir dzimis martā. Kad Gustavam likām vārdu, nemaz nepaskatījamies kalendārā, ka tas arī ir martā un vēl piedevām Gata dzimšanasdienā. Tāpēc laiks dāvanām! 

Krītiņsomas -  pagatavojamas pašu rokām un dāvināt var bērniem līdz pat pamatskolas vecumam. Ja liekas krītiņi būs par bērnišķīgu, taisam zīmuļu somu. Jo tos izmantot var ne tikai mājās krāsojot, bet arī skolā. 

Es  pamatā izmantoju vilnas filta audumu, kuram šuju klāt vēl vienu vilnas audumu vai kokvilnu. Veidojam mazas kabatiņas krītiņiem un piezīmju grāmatiņai. 
Iešujam podziņu, saliekam krītiņus un somiņa gatava!

Pēc savas pieredzes zinu, šie četrkantīgie krītiņi kalpo ļoti ilgi. Krītiņū forma un kvalitāte dod bērnam iespēju ilgi darboties, krītiņam nesalūztot. 

Zīmuļi - forma un zīmuļa biezums ir domāts ilgam un kvalitatīvam darbam. Tas nokrītot zemē tik viegli nesalūzt mazās daļiņās. Esiet pieredzējuši, ka spicinot zīmuli, tas lūzt un lūzt. Šos zīmuļus spicināt tik bieži nevajag, jo krāsas grafīts ir biezāks nekā parastiem zīmuļiem. 

Latvijā Waldorf krāsas var meklēt Weleda.lv veikalā baložu 28 vai internetā meklējiet 

Lai jauka diena un tiekamies svētdienā! 

1 komentārs:

Alise teica...

tradīciju ievērošana ir laba lieta!