pirmdiena, 2014. gada 20. janvāris

zīmes un zīmējumi

Kārtojot zēnu zīmējumus, ilgi nevarēju saprast, kurus atstāt un kurus mest āra. Pēc manām domām, jāatstāj tie, kas izskatās kaut cik pēc zīmējuma. Bet kā lai saprot, kuri zēniem pašiem liekas tie labākiem. Kad sākām kopā šķirot, izmest neizdevās neviens:) Tā kā pagaišā gada bloks ir makten biezs!

Kārtojot Gustava zīmētās lapas, sāku skatīties, ka viņš attēlo kādu personāžu jeb tā aksesuāru. Pirms kāda laika mēs skatījāmies filmu Nārnija, tā bija piektdienas filma. Kaut arī redzēta iepriekšējās 4 piektdienas, ar katru reizi aizrautība un līdzi jušana nerimās.
Cik interesanti bija vērot, kā Alberts un Gustavs juta līdzi sava vecuma tēliem. Albertam tas bija Pīters, bet Gustavam Lūsija.  Un viņa zīmējumos parādījās maza burciņa pie sāniem  - dzīvības dziru, ko Lūsija saņēma no Ziemassvētku vecīša. Lai kas tas arī būtu par tēlu, pudelīte ir aizsprausta aiz jostas.

 Šim zīmējumam ir īpašs stāsts, jo tas kaķītis esot viņš pats, kas Ziemassvētkos saņēma lācīti. Zeķīte pie kamīna un viņa istabas durvis otrajā stāvā un, protams, dzīvības dzira.

 Šim vīram esot jāiet karā, tāpēc dzīvības dziras būs vajadzīgas ne viena vien! 
 Es daudz nemēģinu viņam prasīt, kas zīmējumā redzams, bet nevar citreiz noturēties, tik ļoti interesē, kas tie tādi par zaķiem? Tie esot mani dzimšanas dienas ciemiņi! Izskatās, ka ne visi nāk ar lielāko prieku:))

 Gaidot Hermīni.
Ziemassvētku vecītis

 Instrukcija Ziemassvētku vecītim. Atradu vakar vakarā uz galda. Īstam vecītim jābūt zābakiem, tas apaļais ir vēders, cepure, bārda, bikses, krekls, josta un priecīgs ģīmītis. Tad varot nākt ciemos!
 Liekot kaudzītē un iesienot bērnu zīmējumus, varu tik pabrīnīties, kā tie katru gadu mainās. Albertam nemirstoša tēma  vikingi un kuģi, Gustavam cilvēks ir ieguvis ķermeni, rokas un kājas.
Kaut arī šie zīmējumi ar katru gadu paliek ar vien vairāk, tos nevar tā vienkārši  izmest! tie glabā sevī stāstus, sajūtas un notikumus. tāpēc, lieku tik kaudzē:)

Starp zīmējumu šķirošanu es mēģinu pabeigt adīt Gustavam džemperi, kas tika iesākts ilgi pirms Ziemassvētkiem un bija paredzēts pabeigt līdz jaunajam gadam. Lai nepienāktu vasara vai  nākamais jaunais gads, džemperim ir nostādīs finišs - sestdiena!

3 komentāri:

Alise teica...

agrāk nepievērsu uzmanību tam, ko mani bērni zīmē, laikam biju pārāk jauna :-)....
bet tagad, ar lielāko prieku izskatu un izanalizēju visus mālējumus!!!
cenšos arī daudz saglabāt, un ne tos ''smukākus'', bet ar odziņu!

no Gustava zīmējumiem mans favorītzīmējums ir ''mani dzimšanas dienas ciemiņi!''

paeglisi teica...

Kolosali zimejumi! Izskatas, ka Zieassvetku vecitim ari aiz jostas dzivibas dzira? :)

dabasmamma teica...

Skatoties uz zīmējumiem, var redzēt tik daudz lietas,ko bērni redz un jūt! Un kas viņus ir aizrāvis.
Es tā priecājos, kad mamma mamma saglabājusi bērnudārza zīmējumus. Tagad pēc 25 gadiem tos skatoties, liekas, tāda vērtība, tādi zīmējumi:))