sestdiena, 2014. gada 4. janvāris

brīvdienu čupīši

Divas pēdējās nedēļas ir baudītas brīvdienas un ēsts viss, kas ir ar cukuru, cukurā, šokolādē un sīrupā mērcēts, ir labi atgriezties ikdienā un redzēt salātu bļodu. Kad svētdienā veikali ciet (par ko es esmu loti priecīga), konfektes nākas gatavot pašiem. Ja mājās ir cukurs, augļu glikoze jeb fruktozi (es to atradu šeit ),  tad čupīšus var pagatavot pats.

mājās gatavoti čupīši

0,5 dl ūdens
250 gr cukurs
3 ss glikoze


pārtikas krāsa
garšas esence
cepampapīrs
eļļa
koka dēlītis,
plānie gumijas cimdi
līmlente
koka kociņi
karote
pārtikas termometrs

Ielej ūdeni, cukuru un glikozi katliņā un vara līdz 160t°. Jāuzmana lai temperatūra nebūtu augstāka, jo tad cukurs var sākt degt un palikt brūns. Kad uzkarsis līdz vajadzīgai t. pievieno pārtikas krāsvielas un garšu. 15 pilienus krāsu un 15 garšu. Es taisīju ābolu čupīšus, kur ir zaļā pārtikas krāsa un ābolu garša.
Liekam masu  uz ieeļļota cepamā papīra, kas piestiprināts pie dēlīša (skat. bildē).
Ļauj masai nedaudz atdzist, uzmanot, ka tā nepaliek pārāk cieta. Ar ieeļļotu karoti un gumijas cimdiem to pārbaudot. Kad masa sāk palikt cieta, ņemam kociņu un veidojam mazus čupīšus. Var izveidos garu, tievu desu, kuru sagriežot ar šķērēm, iegūsi mazas ledenes.

Lai labi garšo!


 Aiz loga ir kaut kas līdzīgs rudenīgam pavasarim. Kad līst un zibeņo bez apstājas.
 Bet lai kāds laiks arī būtu, mēs, piekopdami Amerikāņu tradīcijas, ejam dziedāt pie kaimiņiem, lai vakara atkal nebūtu jāēd ābolu ledenes;)

Tuvojoties gadu mijai, vēl tiek kārtoti vecie darbi. Tas laikam psiholoģisks proces, kas dod jaunu sajūtu uzsākot nākamo gadu. Bet labi vien ir, jo tiek izdarītas tādas lietas, kas sen vajadzēja padarīt.

Mēs esam 3 ģimenes ar maziem un lielākiem bērniem ,kuri vecgada vakarā sanāk kopā. Katru gadu mainot vietu. Pagaišo gadu bijām pie mums, šogad braucām pie Eldri. Tā kā kopā mēs esam 14 cilvēki, tad esam sarunājuši, ka vakariņas tiek sarēķinātas, un mēs par tām maksājam.
Nama saimnieki gatavo, domā atrakcijas un spēles. Mēs ņemam līdzi raķetes un esam gatavi negulēt līdz pat Jaunam gadam! 


Lai laimīgs Zirga gads!! 

1 komentārs:

ligastiga teica...

Hermīne un zirdziņš- neatvairāms komplekts.Krāj naudu, kad atbrauksiet mājās varēsi īsto zirgu nopirkt. Vieta ganībām Tev pietiekama.