piektdiena, 2013. gada 8. novembris

Visnes dārgakmeņu raktuves

Nodomājāt jau, ka dabas mamma aizlaidusi uz Ameriku, hehe! Gandrīz vai! Mūsu ceļojums uz Visnes atklāja neredzētas un nezinātas lietas, kā, piemēram, uzzinajām no kurienes nāk Amerikas Brīvības statujas materiāls! 
Vigsnes ir apgabals netālu no pilsētas Haugesund Rogaland salā.
 Visnes raktuvēs tika atrasta lielākā vara ieguves Norvēģijā, kas kļuva par vēsturiskām visā pasaulē. Kāpēc, jo atrastais materiāls tika izmantots Amerikas Brīvības statuja celtniecībai. Līdz pat 1870. gadam, tā bija lielākā vara raktuves Norvēģijā, 70% no Norvēģijas vara eksporta nāca no Visnes.
Līdz pat 19. gs vidum šeit aktīvi tika atrasts varš. Iedzīvotāju skaits tajā laikā bija ap 3000, tas nozīmēja tikai vienu, arī bērniem bija jāstrādā raktuvēs. Jau no 8 gadu vecuma pus dienas tika pavadīta skolā puse raktuvēs. 
 Vara attīrīšana no citiem akmeņiem
 Baseins, kas kādreiz darbojās kā dziļa šahta uz vara atradumiem. Tagad šeit ir izveidotas apskatu vietas ar norādēm un šiltēm par vēsturiskiem notikumiem.

 Vieta, kur ne tikai smelties vēsturiskus faktus bet labi pavadīt laiku. Spēļu laukums zem zemes!
 Norvēģijas populārākie laika apstākļi - lietus, nespēja atturēt zēnus kārtīgi izņemties pa ūdeņiem!!
 Kad Amerika izbaudīta, lietus arī, devāmies uz Vikingu klubu (tā mūsu ģimenē ir jauna aizraušanās:)), lai paši uztaisītu savas bultas.
Visnes atrodas uz Karmøy salas, kura ir slavena ar Vikingu vēsturi un  festivālu, tāpēc arī klubs šeit ir pārcēlies.


Nedēļas nogalē aizbrauciet uz sev tuvāko vēsturisko vietu!! Tas ir tik interesanti!!! 

Gaidīšu reportāžas!;)

1 komentārs:

Alise teica...

kādreiz arī es gadu dzīvoju Norvēģijā, Aalesundā. Priecājos par to ka jūs arī fanojat par tās valsts dabu un no sirds baudat to!

p.s. bildēs patīk bērnu aktīvais apģērbs!