pirmdiena, 2013. gada 12. augusts

Gustavam 5 jeb Vikingu svētki

Laika mašīnā iekāpusi (tā tā pati, kurā dienās pietrūkst pāris stundas un naktis ir par īsām:)) , tik tagad sakopoju bildes un arī domas par ļoti svarīgu notikumu, kurš notika 1. augustā pirms 5 gadiem un katru gadu tas mums un īpaši Gustavam ir vissvarīgākais notikums - dzimšanas diena!
Un jau trešo gadu ,tā ir kā draugu vasaras noslēgumu ballīte, jo augusta vidū dodamies atpakaļ uz Norvēģiju jeb kā mēs to paši saucam ziemas nometni:) 

Katru gadu domājam un jautājam Gustavam, kādu ballīti viņš vēlas? Jo pēc maniem uzskatiem, bērnu dzimšanas dienai jābūt īpašai. 
Tāpēc atmetam milzīgās rasola bļodas, nebeidzamo sēdēšanu pie galdiem, nekādu pieaugušo dzerstīšanos, taisām svētkus bērniem! 

Ar katru gadu mācoties un augot kopā ar bērniem, dzimšanas dienas kļūst ar vien jaukākas un mīļāka. Tā diena ir īpaša mazajam jubilāram, jo tad viņš var darīt visu, ko sirds kāro. Gulēt tik ilgi cik vēlās, brokastīs pasūtīt sev īpašu ēdienu, spēlēties un darboties pēc sirds patikas - viena diena gadā, kura ir tikai viņam! Dāvanas no rīta pie gultas, kronis un dzimšanas dienu stāsts, to gaida jau nedēļām pirms lielās dienas. 

Esmu sapratusi, kad bērnam pašam ir jāļauj izvēlēties, arī mazam esot, kurš nāks uz svētkiem. Atmest visas mans prioritātes un ļaut bērnam taisīt savu viesu sarakstu. 

Nu tad lūk, pēc Gustava vēlēšanās tapa Vikingu svētki. 
Gatavošanās pamatīga, jau daudzas dienas iepriekš taisījām Vikingu nometni, ugunskura vietu un noformējumu. Mūzika, ēdieni, spēles un tērpi (pēc Vikingu paradumiem).   Riņķu spēle: Sapinam 5 riņķus no vītola zariem, zemē ieduram koku, un katram ir jāmēģina uzmest uz iedurtā puļķīša. Kam vairāk iemestas ,dabū baranku.
Loku šaušana: no resnāka koka, kurš labi padodas taisām loku un tievākas bultas. Šaušana mērķī. Ja nav mērķis, kā tas bija mūsu gadījumā, šaujam siena zārdā! Galvenais pārliecināties, kad nav kāds paslēpies tajā:)

 īstu vikingu cīņas, kurš ieņems siena zārdu!

 Godam pelnītie diplomi! Gan maziem gan opim:)

 un pats galvenais, 1, 2, 3, 4, 5!!!
 lielās vēlēšanās un kūka. Kā pats jubilārs vēlējās, šokolādes kūka ar šaujamsvecītēm (šo bildi drošības dienestiem neskatīties:) kad Gustavs pūta, man visas uguņošana gar sāniem nozibēja)

Paldies Gustav, kad tu mums esi un katru dienu priecē, paldies visiem ,kas bija gatavi doties laika mašīnā un atgriezties laikā, kad vīru spēks bij krampī un zobenos! 

Pagājušo 4 gadu ballīšu atskats: 

1 - Piena ballīte 2 - prinču un princešu svētki

 3 - Lielā teātru diena 


 4 - karnevāls 
Vēl viena nedēļa Latvijā un atkal krāmēsim somas, lai  dotos uz Norvēģiju. Ir ļoti daudz, kas redzēts un apskatīts, un, protams, tas viss jums mani mīļie tiks parādīts!!! Galvenais pacietību:))) 

2 komentāri:

Līga Krista teica...

super ballīte! un piekrītu filozofijai - īpaša diena, jubilārs izvēlas ciemiņus un nē rosoliem :))

Aija Elliņa teica...

Skatoties uz visām dzimšanas dienu bildītēm, teju jāraud, kā tas laiks skrien- bilde bilde bilde bilde... un bez maz jau pilngadīgs :)

Jaukas un tematiskas jums tās dzimšanas dienas! :)