trešdiena, 2013. gada 15. maijs

7 kalni 8 stundās

Svētdienas rīts sākās ar mugursomas krāmēšanu: maizītes, ūdens pudeles, kāds ābols un galvenais sajūta, es to varu! Jo, ceļa mērķis bija 7 kalni! Mēs ar Albertu šoreiz izlēmām pārbaudīt savus spēkus. Mazie drošības pēc palika ar Gati mājās (jo gājiens aptuveni 18km)! 
Apņemšanās milzīga un tas labi, jo gaidāmā taka nezināma!
Norvēģu pārgājienu organizācija  katru gadu mūsu salā rīko pārgājienus, kuru laikā tu vari iepazīt apkārtni un pārbaudīt savus spēkus! (ak jā, pārbaudīt spēkus!) 
Viss parasti sākas ar nevainīgu startu....:)

 mazas taciņas ar sarkanām ceļa norādēm. Ātrā gaitā un pirmais kalns sasniegta! Mælandsåta 119m. Itkā jau tāds  nieks  vien likās. Tagad tik aiziet līdz nākamam pauguram...
 skati brīnumjauki! Vienā pusē pilsēta otrā atklātie ūdeņi un vēl aiz muguras gala mērķis...Siggjo kalns...


Otrais kalns Grimsfjellet 146m. Lēnām, bet ceļā uz mērķi! . Kalnu takas akmeņainas, dubļainas un visu laiku augšā lejā:)


 trešais kalns Ljosurfjellet 152m. Ja skats nebūtu tik iespaidīgs, nemūžam tur augšā nekāptu! Bet pūlēm sava cena- dabas varenīgums un plašums!
 Pa ceļam var redzēt izdeguša meža pēdas. Atliek nomest tikai viens cigarešu izdedzi, lai liesma aizrautu visu kalnu pakāji. Paies vairāki desmit gadi, gad šeit atkal būs redzami koki un zaļumi...
 Mans prieks sāk jaukties ar  nelielu devu šaubu, vai mēs to varēsim? ir pagājušas 4 stundas , itkā pusceļš, bet priekšā vēl tik pat daudz ko iet!!!!!
ceturtais kalns Vardafjellet 164m. 

 Jee, piektais tik pieveikts bez sasprindzinājuma. Tormodsætersåta 120m. Jo no kalna bija redzama atpūtas vieta, kurā ceļotāji tika pie vafelēm un siltās zupas. (viņi laikam zināja, kas būs gaidām tālāk!!! Lai tik ēd, nabadziņi, pēdējie divi kalni vēl priekšā!:) )
 Ejam pretim mērķim.....pa purviem un akmeņiem....
 ...cauri mežiem....
 pa ceļam vēl skudru čuras garšojām.....
 līdz kaut kā nonācām sestā kalna virsotnē.  Dziļi mežā, kalns Furufjellet 190m. Man vaigi sarkani, spēki mērojami nullei, bet atpakaļ ceļa nav. Ja nu vienīgi iet atpakaļ uz sākumu, paldies, nē! :)
 Taciņa lejā no sestā kalna. Pamatīga krauja ar akmeņiem!
 ...un šāda izskatījās taciņa augšā uz pēdējo kalnu Siggjo! Kalna melnā trase, kā vietējie to dēvē! Ja līdz pakalnam tikām veiksmīgi ,tad šī nieka 474m taciņa mums aizņēma nepilnas 2 stundas!
 Izrāpušies no meža, sapratām, ka priekšā gaidāms īsts lietus mākonis. Vistiešākajā nozīmē!  Tas saucās Laipni lūgti lietus mākonī!!!

 redzamība nulle, prieks neizmērojams!!! Jo mērķis sasniegts Siggjo kalns 474m.
 Diplomi un apbalvojumi! Albertam par vienreizējiem sasniegumiem, jo neviens 7 gadus vecs zēns vēl nebija pieveicis 7 kalnu maratonu!!
7 kalni=18km=8h

Sajūtas fantastiskas, jo tika sasniegts mērķis. Lai kā arī būtu gājis (izlijušas pudeles somā, slapjas kājas un stīvi ceļgali).
Atgriežoties mājās, likās, esam paveikuši ko milzīgu. Un tā jau arī bija. Alberts bija sajūsmā par pārgājienu, es tik kārtējo reizi sapratu, cik forši ir doties avantūrās un pie reizes baudīt dabu!

Lai jums izdodas sasniegt savus mērķus! 


7 komentāri:

Anonīms teica...

jūs esat malači! Albertam tagad būs ko saviem draugiem stāstīt :)
Marta @ Scotland

liga stiga teica...

ALBERTAM ORDENIS!!!! Šis fakts jāieraksta Norvēģijas vēsturē - par mazo, izturīgo puisi.
Viņš bildēs izskatās labāk par Tevi, vecu, sagurušu sievieti. Hermīne tik ilgi var iztikt bez mammas pupa?

dabasmamma teica...

Paldies Jums! Jā, acīs redzam pamatīgs atslābums. Piena kannas pašai nesamas, un vēl prāta nemazgātie drēbju kalni, vakariņas un pirmdiena!!:)
Līga, vasarā braukšu pie tevis dārzā zvilnēt. Tā kā ieplāno laicīgi izbraukt laikā no jūnija līdz augustam:)))

dabasmamma teica...
Šo komentāru ir noņēmis autors.
Inese teica...

Es teiktu ordenis gan dēlam, gan arī mammai!
Ha, ha, pirmais lasot, pat netiekot līdz komentāriem, man arī iešāvās prātā par Hermīnes barošanas laiku, jo kā nekā 8h?! :))
Zinu, cik tas ir grūti... :))
Bet nu tiešām abi divi esiet malači!
Kā atpakaļceļš no tiem kalniem? Kaut jau ar prātu saprotu, ka droši vien uz četriem riteņiem:))Zane teica...

Superīgs.. viss. Pārgājiens un kalni, un skati, un viss pārējais! Es pēc tāda gājiena justos kā varone, tāpēc saku, ka esat varoņi! :)

dabasmamma teica...

Atpakaļ ceļš ar busiņu:)
Hermīne dienas laikā labprāt dzer ūdeni, govs pienu un tējas. Tā kā mamma tikmēr var triekties pa kalniem:) Vakaros un naktī gan mums mammas pieniņu laiks. Tas tāds mīļošanās un bēbīšu laiks...