trešdiena, 2013. gada 16. janvāris

Pilsēta no romantiskā kino ....Skudeneshavn

O, jā..visām un visiem romantiķiem vasarā ir jābrauc uz Norvēģiju!! Šeit ir pilsēta ar nosaukumu  -  Norvēģijas vasaras pilsēta jeb Skudeneshavn. Pilsētiņa atklātos ūdeņos, ar fantastisku skatu, mazām baltām mājiņām, šaurām ieliņām, žodziņiem un antīkiem veikaliņiem.
Iedomājies!.....Tu izkāp piekrastē, kurā tevi sagaida akmenī kalts vīrs no Karību jūras pirātiem (tā mēs to nodēvējām), laivas, viļņi, kaijas un tā smarža, kuru ievelkot gribas kur doties...mesties piedzīvojuma.
  Nav ko domāt, ejam! Līkumotas ieliņas, daudz, pat ļoti daudz mazu žodziņu, līdz nonāc pie mazas kafejnīc-antikvariāt-veikalmājas, kurā vīriņš jūrnieku cepurē cep vafeles un piedāvā ienākt, kaut vai uz kafiju, mēs šodien esam pirmie, tāpēc īpašie ciemiņi! Vasarā gan te plūstot cilvēku jūras, ne tikai no Norvēģiju krastiem, bet pat no tālās Amerikas. Vīriņš tik stāsta un stāsta, mums laiks skriet, meklēt piedzīvojumus.


 Dž. Spilbergai te būtu ko ņemties ar saviem mīlas stāstiem un skaistām ainavām. Kā es jums saku! kafejnīc-antikvariāt-veikalmāja
 Ak sieviete, kam atliek tikai viens, gaidīt un gaidīt, kad pārnāks mīļotais  no jūras.. Bet stāsta īstenība ir par  kundzīte koka veidolā, kura bijusi kādam kuģim vraka priekšpusē un nesusi tiem veiksmes un panākumus! Tāpēc arī tikusi pie savas mūžīgās klints! Kaut mums katrai tāda klints būtu...ak jel...

 Kas to būtu teicis, ka mēness mums par tālu, atliek tik atbraukt uz pareizo vietu, lai savām acīm ieraudzītu Mēness akmeni. Akmenspētnieki esot izpētījuši un nosprieduši 800milj. gadus vecs...hmmm, labi, ka ir tādi gudrie vīri, kuri zin, cik pasaulei gadi...un kā tās analīzes ņemamas!
 Priekšplānā tā nav no mēness nokritusi, no Latvijas atbraukusi - mana mamma ar Hermīni:)
Ieraudzījāt akmeni?
 Apbrīnojot kultūras pērles un šķetinot vēsturiskus pavedienus, nonācām uz tiltiņa, kas savieno pilsētu ar mazu saliņu. Stāsts ļoti interesants: Kad kuģi nākuši krastā, tiem bija jāpiestāj pie šīs saliņas, lai izkāptu, izliktu preces un visus labumus, tai skaitā visus grauzējus, kas uz kuģi saradušies. Lai tie pa taisno nepārceltos uz mājīgiem virtuves kambarīšiem, bet papriecātos turpat uz saliņas.

Šī māja ar īpašo zīme ir zelta vērta!!!
 Zvanīju Lienei (manai latviešu-norvēģu valodas, kultūras ekspertei:)), lai palīdz saprast, kas tad ar to Latviju un Norneshuset māju īsti ir! Stāsts sekojošs: Māja sākotnēji atradusies Latvijā Rīgā, kā zivju pieņemšanas vieta ar apdzīvojamo platību augšstāvā.  Norvēģu zvejnieks un tirgotājs Salve Hage izdomājas:  O, šitā māja, man vajag Norvēģijā! Ņēma un nopirka! Salika kuģī, atveda uz Norvēģiju un uzcēla, kā vienu no pirmo mājiņu Skudeneshavnā. Izmantoja dažādām vajadzībām, zivs sālītavu, kūtiņu un mūsdienās greznu viesnīcu. Lūk, kādi fakti tik neatklājas!!!

 Ja jau reiz norvēģu garā,tad lai iet....vakariņās Lutefisk. Nezinu, kā labāk aprakstīt, bet tiem kam alerģiskas iesnas un saož tikai dūmu smakas, ēdiens tieši laikā! (Mēs to gatavojām manai mammai. Viņa atzina par ļoti teicamu zivi. Piebildīšu, sieviete ar hroniskām iesnām:) Pārējiem varu teikt tikai vienu. Labu apetīti!

Tiekamies vasarā - Norvēģu vasaru pilsētā!

P.S.  Laines ideju pārņemta, tapa šis pirmais ierakst oficiālā blogeres dreskodā:) Jūtat, aura pavisam cita;)

5 komentāri:

Ilze teica...
Šo komentāru ir noņēmis autors.
Ilze teica...

Jā, jā..var just, ka enerģētiskais vētījums krasi atšķiras no citiem ierakstiem.. :D :)))

Sarkanā Biete teica...

Es arī sajutu ko savādāku:) Visi Tavi ieraksti ir jauki, bet šīm bija cita "garša". Tā tik turēt! Interesants fakts par to mājiņu-ceļotaju no Latvijas? Un kas tad tā īsti bija par zivi?

Vi teica...

Minēšu, tā laikam tā slavenā pūdētā zive??
Paldies par mini ekskursiju! :)

dabasmamma teica...

Paldies Jums! Prieks strādāt ,saņemot tik labas uzslavas!!!
Jā, Vi, tā ir tā pati:)))