pirmdiena, 2012. gada 3. decembris

svētkus gaidot

Ir pienācis tas laiks, ko es savā bērnībā gaidīju visvairāk - Ziemassvētku gaidīšana.
Mēs šajā laikā darbojamies tik pat naski kā mazie zeķīšu rūķi. Jo tiem nu darbs ir katru dienu:)...
Zeķu rūķi: (pēc Gata Alkšņa nostāstiem)
Tie ir tie rūķi, kuri dzīvo mežā kopā ar zīlītēm un sarkankrūtītēm. Un savu pie mums nāk katru decembra dienu līz pat Ziemassvētku vakaram. Tik lieli kā rādītājpirkst un tik viegli, ka zīlītes tos var aizvest no vienām mājām uz otrām nesot uz muguras. Uzlaidusies uz jumta kores, rūķītis naski ielaižas skurstenī un pa mazām durtiņām vai krāsns šķirbiņu, nes maziem bērniem gardumus. 
Un kas ir ļoti tipiski maziem Zeķu rūķiem: viniem ļoti garšo rieksti un žāvēti āboli. Tāpēc, neaizmirstiet nolikt kādu riekstu, vai ābolīti pie krāsniņas, pirms ejiet gulēt. Kas zin, varbūt rītu tas nesīs īpašo kārumu tieši tev!
Un zīlītes....par tām neaizmirsīsim, kāda kamariņa ,vai maizes kniksītis  dos daudz spēka ik rītu vest mazos Zeķu rūķīšus uz jūsu mājām. 


Ir uzrakstīta vēstule Salatētim. Lai neņem ļaunā dažas iztrūkstošās zilbes, bet galvenais sūtītā ziņa! Alberts sēdēja un sēdēja, un nekādi gudrs netika, kādā valodā lai raksta, un uz kuru pasaules malu tad mēs sūtīsim?Ja tas Salatētis ir viens vienīgais, kā viņš  māk tik daudzas valodas? Ak jautājumi, jautājumi...
Beigu beigās nonācām pie viena, jāraksta latviski un jāgaida latviešu Salatētis ciemos:)
atcerieties, rakstīju jums par rūku stāstiem . Te tie ir!! Tie vienkārši dzīvo mūsmājās. Un tie dara brīnumlietas! 
procesā dāvanas un pārsteigumi.  Šoreiz lelles top mūsu krustmeitām. 

 Tā sajūta par Ziemas esamību un svētkiem rodas līdz ar pirmo sniegiem....viss paliek tik balts, mierīgs un Ziemīgs..
 Mūsu jaunā mītne. Mazā rūķu māja....


 svētku rosība ir sākusies....

5 komentāri:

Baiba Gricmane teica...

Jus esat super,visi rosas,viss notiek,visi kopa...;)

miljakie sveetki pasaulee,domaas esam ar jums musu miiljiem...;)

buchas jums..daudz daudz daudz....un veeel.bishkjinj......;)

Una teica...

Ak, jums tiešām ir rūķu māja! Tik mīļa!

Liga Stiga teica...

Eu, jums sniegs! Laimīgie! Mums tikai tāds pūdercukurs, bet arī labi.
Vakar tikāmies ar taviem tautiešiem - norvēģiem. Pie mums viesojās pāris ar 7 mēnešus veco Leonu. Nu tik pat dulli kā Tu - ar šāda izmēra mazuli autobusā dauzīties pa pasauli apkārt!Helēna rūķim uzzīmēja jātnieku bikses, Eduards vēl domā - mūzikas centru vai ko citu. Bērni aug, vēlmes arī, tikai vecāku maki ir sarāvušies. LABI, KA IR RŪĶI!Kāda viņiem adrese????

Laine teica...

ha, hā!

Mūsmājās zeķu rūķis ir tas, kurš zeķei pazaudējis pāri un pēkšņi atstājis visas zeķes pa vienai! :D
Un vēl mums ir rūķi, kuri savāks mantas, kas mētājas zemē, jo izdomās, ka tās nav vajadzīgas šiem bērniem, bet varbūt Ziem`svētkos noderēs citiem. Šausmīgi, es zinu. Bet mums nav suņa, kas dabīgi liktu sakārtot istabas. :D

Un vēl - saraksts Ziem`svētku vecītim parasti sākas ar - " to lielo ekskavatoru", tad seko skaidrošana, ka Z-sv-vecīt`s var atnest tikai mazas un ne pārāk dārgas lietas, jo bērnu pasaulē daudz un tad seko "nu tad zaļu dinozauriņu"... :D

Prieks par jums un jūsu mazmazītiņo namiņu ( un līdz ar to milzu apbrīna, jo mums ir trīsreiz lielāks un šķiet, ka vietas visam nav! ) un Priecīgu Svētku Gaidīšanas laiku!

dabasmamma teica...

Cik labi komentāri!!! Tāda sajūta ka dzīvoju līdzās jums ne te pāri jūrām un kalniem!