piektdiena, 2012. gada 14. septembris

eko rotaļlietas


Kad mani zēni sāka iet bērnudārzā Asniņš, manā acu priekšā parādījās neaizmirstama aina....siltu toņu sienas, koka skapīši, pīti groziņi ar kastaņiem un čiekuriem....koka klucīši, vilnas bumbiņas un lupatu lellītes...droši vien nojautiet... mājas idille bērnudārza telpās, kuru ideju autors ir neviens cits kā R. Šteiners. 
Kopš šī skata arī mūsu mājās sāka parādīties lauku veltes, akmentiņi, kociņi, gliemežvāki utt. Tas palika par sava veida azartu, stiept mājās visu, kas tik acīs krīt un tiek atzīts par labu esam rotaļām! Nu jau arī bērni paši saliek savās tašiņās pa kādam akmenim, kociņam un beigtai vabole....
ienākot  Hermīnei mūsu ģimenē, biju apņēmusies darināt rotaļlietas pati. Savērt kādas krellītes, uztamborēt bumbiņas vai sakārt lupatiņas.

Savērtās koka krelles, ir viņas favorītes. Piekarinātas pie skapīša, tās pakustinot, tik jauki grab un mirguļo, ka pašai pilnīgi jāspiedz aiz priekiem..... 
Tagad Hermīne ir sākusi mantiņas pati turēt.  Tamborēts grabulītis ir knupīša vietā. Jo to regulāri atrodu pilnīgi slapju un nosūkātu:) 
Meklējot dažādās grāmatās un skatoties blogos esmu apņēmusies arī ko pašūt. Ehh, kaut nu tik tā apņemšanās nekur nepazustu:) 

Nav komentāru: