ceturtdiena, 2012. gada 7. jūnijs

Rīgas ieņemšana

Ja ģimenes lielākais pārsvars ir bikšu valkātāju, tad neizbēgamas intereses ir kariņi ,ieroči, bunkuri un viss kas saistīts ar īstu džeku lietām:)) Man tik atliek atbalstīt viņu trakās idejas un doties līdzi zēnu piedzīvojumiem. 
Sarunas par karošanu sākās ceļā no Saldus uz Rīgu, kura ceļa posmā Kalnciems - Rīga ir Ložmetējkalns. Sākām runāt par to, kā kādreiz cilvēki ir cīnījušies, lai aizsargātu savu valsti un Rīgu. Dzīvojuši izrakumos meža vidū bez siltas gultiņas un mammas pasakām....Tā šķetinot vēstures lapas nonācām pie tā, ka jābrauc vien Vecrīgā un jāskatās kur tas prezidents dzīvo, un kā tie īstie vīri kādreiz cīnījušies. Vizīte pie prezidenta nebija sarunāta, atlika vienīgi aprunāties ar nerunīgo goda sardzi un, protams, nofotografēties:) 
 Dodoties ceļā uz Pulvertoni jeb Smilšu torni. Tā arī es īsti nesapratu, kāpēc to dēvē par Pulvertorni, jo sākotnējais nosaukums ir bijis Smilšu tornis, kuru misija bija uguns ieroču uzpildīšana un pielietošana.
 Šitās tēmas man ļoti piesaista, bet teikšu godīgi, manas zināšanas ir ļoti niecīgas....mūžu dzīvo mūžu mācies!!!
Kara muzejā, kas atrodas Smilšu tornī, nekad nebiju bijusi. Bet tagad droši to varu ieteikt visiem interesentiem. Ļoti izsmeļoša un interesanti parādīta Latvijas vēsture! Ieeja   - brīva!

Zēni dabūja visu, ko vēlējās: pasēdēt ierakumos, šaut ar ložmetēju, izveidot paši savu kara monētu un redzēt tās kara lietas, kas kādreiz tika izmantotas!

Ceru, ka tā būs un paliks tikai vēsture, un mums savi zēni nevajadzēs laist nezināmos kara laukos....

Lai prieks par savu zemīti!!! 


Nav komentāru: