pirmdiena, 2012. gada 16. aprīlis

Waldorf krāsas

Pirms kāda laika mūsmājās nonāca Stockmar ūdens krāsas jeb Waldorfkrāsas. Sen biju tās uzcerējusi un beidzot saņēmos arī nopirkt. 
Jo Norvēģijā tās maksā aptuveni 28Ls iepakojums. Kurā ietilpst 6 krāsu toņi 20ml iepakojumā. 
No sākuma īsti nesapratu, ko lai dara ar tām mazām pudelītēm! Ne otu tā kārtīgi var ielikt iekšā, ne pagleznot. Bet tad atceroties Asniņa bērnudārza gleznošanas nodarbības, kurās šīs pašas krāsas tika pildītas mazos plastmasa trauciņos ar vāciņu, skola bija rokā! Iegādājos trauciņus (teikšu atklāti, aptiekā:) tos, kurus parasti izmanto citām vajadzībām,es izmantoju krāsu pildīšanai). Atjaucu pāris ml krāsas ar 15ml ūdens.

Kārtīgi sakratīju pirms lietošanas un gleznošana varēja sākties!

 Pat atjaucot ar ūdeni, krāsas nezaudēja savu spilgtumu un krāsu burvību. 
 Gustavs bija sajūsmā! Viņam ļoti patika, ka krāsas viegli klājas, jo atjauktas ar ūdeni tās bija šķidras, bet ne ūdeņainas. 
 Toņi vienkārši fantastiski! Liekas esam atklājuši mūsu ūdens krāsas. 
Jo krāsas ir ļoti košas, labi klājas un bērniem  patika darboties ar mazajiem trauciņiem. Galvenais ir mazo pamācīt, ka ik pēc katras jaunas krāsas paņemšanas, ir jāizmazgā otiņa un tā jānosusina. Tas ir gleznošanas process un nemazāk interesants. 
Krāsainu otrdienu!!! 

4 komentāri:

Ilze teica...

Turklāt ne abas zilās krāsa ar abām sarkanajām veido violeto toni un arī zaļais no abām zilajām un abām dzeltenajām nesanāk vienāds.. ir vērts to kopā ar bērniem papētīt..
Un vēl ļoti interesanti darbiņi sanāk, ja krāsu klāj plānās kārtās citu uz citas (tad jāizmanto diezgan pamatīgi atšķaidīta krāsa), turklāt jauno krāsas kārtu klāj tikai uz pilnībā nožuvušas iepriekšējās kārtas ((var žāvēt ar matu fēnu) un krāsu klāj uz papīra ar pēc iespējas sausāku otu..tad sanāk tādas kā caurspīdīgas kārtas cita uz citas un krāsas intensitāte veidojas pamazām...šis gan ir darbiņš, kas prasa pacietību, tāpēc labāk piemērots lielākiem un pieaugušajiem.. bet ir to vērts padarboties..
Eh, un ko tik vēl var pasākt ar šīm krāsām.. :)

m.anna teica...

jeibogu nesaprotu, KAAS tur tik īpašs. tieši tādas pašas fīčas (krāsu košums, neūdeņainība) piemīt visparastākajām guašas krāsām (vai akrila) :P tāda sajūta, ka pēc šitā bērni kakā Waldorfkakas. "bišķ" pārspīlēts, bet nu bizness tak jātaisa...

dabasmamma teica...

Ilze: Paldies tev par ieteikumiem!! Jo atšķirība patiesi ir milzīga! Man pašai ļoti patika ar krāsām padarboties, jo ir tā kā tu saki, toņu skala ir neizmērojama!! Un es zinu, ka no tevis, es varētu mācīties un mācīties par krāsu mākslu !

m.anna: nebūtu slikti, ja tie bērni sāktu kakāt Waldorfkakiņas. Varbūt tās būtu mīkstākas, un ne tik smirdīgas:)))

Ilze teica...

Nezinu gan vai m.anna to izlasīs, bet pirms tik smalki izrunāties, ir vērts kaut vienu vilcienu ar krāsu uzvilkt un tad jau redzēs, ir vai nav atšķirība.. :)
Ja nu kas, tad vismaz viena atšķirība no guaša ir acīmredzama uzreiz - guaša IR sedzoša krāsa, bet šīs NAV sedzošas krāsas..un tur ir gana liela fīča..