trešdiena, 2012. gada 18. aprīlis

Lappe pankūkas un spēles

Vakardien pamodušies sapratām, uz skolu neiesim, bet šodien darīsim ko pavisam citu. Zinu, zinu, kas tās tādas par muļķībām, uz skolu neiesim!! Bet ir tādas dienas, kad vajag uzkrāt enerģiju, lai tie ikdienas pienākumi un nodarbes atkal liktos interesantas un vajadzīgas. Tāpēc, plāns šodienai bija skaidrs, darīsim visu to, ko parasti skolas dienās nesanāk laika izdarīt un citreiz brīvdienas ir tik piesātinātas, kad arī tad aizmirstās par tik vienkāršām lietām, kā mieru - ilgu gulēšanu no rītiem ( tas pagaidām vēl nav izdevies ne vienam no mums, pieraduši celties 6:30 vai tur pirmdiena vai sestdiena:)),pankūku cepšanu un spēlēšanos.
Kamēr es rosījos pa virtuvi un cepu pankūkas ( šoreiz norvēģu Lappe pankūkas), tikmēr mazie spēlējās uz nebēdu!
Šīs ir vienas no manām iecienītākām pankūku receptēm. Ļoti vienkārši pagatavojamas un garšo kā tādas kūciņas:)

Lappe recepte 
1gl.cukurs
2-3 olas
olas, cukuru saputo kopā 
pievieno
2gl kefīra
3 gl milti
2 tēj. k. soda
visu kārtīgi samaisa un pankūku prieki var sākties. Pannu uzsilda uz vidējas temperatūras, jo pie lieliem grādiem pankūka apdeg un  viducis kārtīgi neizcepas.
 Pankūkas saēdušies un spēles izspēlējušies, zēni ķērās pie kā nopietnāka - tušu rakstīšanu. Mūsu mājās šī nodarbe tika ieviesta pēc viena pārgājiena gar jūru, kurā salasījām putnu spalvas un stāstījām stāstus par to kā senākos laikos rakstīja ar spalvu un tušu. Kā viņiem tas patika!! Ik pa laikam, tiek nolikti zīmuļi, krītiņi un flomāsteri un ņemta spalva, lai izbaudītu seno laiku rakstīšanas burvību...


Diena bija patiesi izdevusies. Mazie bija atguvuši spēkus,(es,protams, arī) un doma, ka mēs vienu dienu pārkāpām visus skolas likumus un paņēmām brīvu dienu bez nekāda nopietna iemesla, nelikās tik traka. Jo kas gan var būt labāks par mierīgi pavadītu dienu un nekur-neskriešanu.

Nākamo reizi pastāstīšu par mūsu braucienu pie jēriņiem!!

 Lai jauka diena!!

4 komentāri:

Ilze teica...

Sakārdinājos ar pankūkām.. :)

dabasmamma teica...

Cep tik augšā!!!! Lai izdodas!

ievinch teica...

Mmm, šorīt pamēģināju izcept pankūciņas pēc šīs receptes..Dikti gardi sanāca. Paldies! :)

dabasmamma teica...

Super!
Ja atklāšu vēl kādu labu recepti, došu ziņu:)))