pirmdiena, 2012. gada 30. aprīlis

aizraušanās un azarts

Nedēļas nogale ir pagājusi, ar milzum daudz notikumiem un sportiskām aktivitātēm....
Kamēr zēni ar pilnu nopietnību gatavojās futbola sacensībām, tikmēr Mamma kala savus slepenos plānus. 
Bet nu visu pēc kārtas. 
Kopš janvāra Albertam viena no kaislībām ir futbols. Kurās tētis mūsu ģimenē ir galvenais iniciators. 
Šeit tas notiek tā:  klases vecāki izlemj, ka bērniem ir vajadzīgs futbols, un tad brīvprātīgie vecāki arī uzņemas treniņu organizēšanu un  vadīšanu. Tas nozīmē, kad mēs par futbola treniņiem nemaksājam, un vecāki, kas tos organizē arī nesaņem atalgojumu. Jo viņi to dara saviem bērniem. Futbolu komanda tiek reģistrēta oficiāli rajona futbola organizācijā, kuru arī vada bērnu vecāki, un tālāk tiek organizētas sacensības. Sacensībās mēs maksājam dalības maksu (tas par kausiem un dāvanām). Vietējā pašvaldība un firmas atbalsta ar formu iegādi un futbola laukuma uzturēšanu. Sacensību laikā vecāki jeb mammas strādā bufetē, kurā tirgo pašu ceptas kūkas un cīsiņmaizītes. Ienākošā nauda tiek ieguldīta futbolu attīstībai. Gan spēļu organizēšanai, gan jaunu tērpu vai medaļu iegādei, u.c. Mazliet no teorētiskās puses...
Bet nu pie spēles!
 Šīs nedēļas nogalē notika pirmās lielās rajona sacensības 1 -7 klasei. Puiši bija spēlei gatavi un vecāki arī! 
Sestdienas rītā devāmies uz futbola laukumu, kurā pulcējās vairāk kā 300 spēlētāji vecumā no 5 - 12 gadiem. 


 Spēles azarts un vecāku atbalstīšana bija milzīga. Cits bez balss pēc spēles palika.... cits ar prieku un kausu mājās atnāca. 
Visi mazie spēlētāji tika pie kausiem un dāvanām, jo galvenais ir prieks par spēlēšanu ne tie punkti:) Lielākie zēni un meitenes gan sīvi cīnījās par vietām un medaļām. 
Pēc spēles sapratu,  jāmet miers maniem lieliem plāniem.....balss ir pazaudēta un spēka ir vien kā iekrist gultā un nedarīt neko....ārprāts cik tas brutāli skan:)) 
Bet kāds tur miers, pienāca svētdiena un nagi tā tik niezēja uztaisīt ideju grāmatas
Ideju grāmatas radās pateicoties SouleMama grāmatām, kurā viņa apraksta par putnu pētīšanu un dabas izzināšanu. Kā lai to visu atceras, kas dabā aug un dziesmas dzied? Tāpēc tapa ideju grāmatiņas, kurās pierakstīt visu svarīgo un interesantu. Paldies viņai par ideju! Un nu....

.....taisām augšā!

  • Ņemam 5gab  A4 lapas (var izmantot gan kopējamās lapas, gan akvareļu), 
  • Nogriežam no augšpuses un sānu malas kādus 2 cm ( lai lapas nenāktu ārā no vāka). Vākam var izmantot gan baltu biezāku papīru vai arī krāsainu. Es izmantoju krāsaino kartonu,
  •  Salokam uz pusēm un sašujam!   •  Var nogriezt stūrīšu, lai interesantāk, vai atstāt tos kādi ir...

 Un kad jau azarts rokās, tad apstāties nevar (tas tā pat kā džekiem futbols:)) Sašuvu saviem SFO skolas bērniem arī, lai ejot mežus pētīt, ir grāmata, kur visu pierakstīt!!
 Gustavam divreiz nebija jāsaka, kur tā grāmata liekama! Paķēra to, kas puišu krāsa (tā viņam pašreiz ļoti aktuāla krāsa), Un prom uz terases pētīt putnus.... tas ir putns kokā, ja jūs labi ieskatieties:)).
Liekas vienkāršas lietas, bet ko gan bērniem vairāk vajag, kā brīvību, krāsas un kādu baltu lapu....
Meklējam jaunas aizraušanās! 

Nav komentāru: