pirmdiena, 2012. gada 12. marts

zīmuļsoma

Skolā ievēroju, cik daudz tomēr mēs darām bērnu labā, lai tiem it kā atvieglotu dzīvi. Piemēra, pilnīgi izņemam no apģērba tādus elementus, kā pogas, šņorus un striķīšus, tos aizvietojot ar lipekļiem un ravējslēdžiem. Tas jau viss būtu ļoti jauki, galvenais lai mazam nebūtu jāpavada ilgs laiks, sienot, pogājot un aiztaisot. 
Bet, ko tas dod viņu attīstībai, jeb pirkstu veiklībai -  motorikai? Neko, vienīgi to, ka bērns sešu gadu vecumā, vel joprojām mokās ar kurpju striķiem un jakām ar pogām....tāpēc, dzīves sarežģīšanai, Alberts tika pie zīmuļsomu ar aizsienamu aizdari, lai trenē pirkstus un mācās kurpes siet!
Iedvesmai šoreiz ņēmu Soule Mama grāmatu. 

 Filca auduma vietā izmantoju linu un melnu kokvilnu. 
 otru pusi aplicēju ar krāsainu auduma motīvu, lai nav pilnīgi melns. 
 1 2 un gatavs!! Ceru ka Albertam patiks, un siešana būs viena no viņa mīļākām aizraušanām.
 Gustavs jau ķērās pie zīmuļu izņemšanas:) 
P.S. mazs ieskats mūsu ikdienā. Radošā nekārtība, mantas, kas nu kuram tuvākas un vajadzīgākas. Vienīgā lielā problēma mūsu mazajos apartamentos ir tas, ka viss pēc tam ir jānokārto (cik tas tomēr ir garlaicīgi), jo šīs ir vienīgais galds, gan radošiem darbiem, gan ikdienas maltītēm. 

Lai izdodas!

1 komentārs:

Plūmīte teica...

Man šķiet brīnišķīga tava motivācija zīmuļsomas radīšanai! Ja līdz šim es nevarēju saprast vajadzību šādai lietai, tad tagad atzīmēju zīmuļsomu savu darbiņu sarakstā! Paldies :)