ceturtdiena, 2012. gada 22. marts

krītiņi

Šoreiz par krītiņiem...tā kā mani zēni ir lieli krītiņu piekritēji, mūsu mājās ir manāmi sakrājušies dažādu veidu un firmu krāsu sprungulīši.Tāpēc gribējās pašai noskaidrot, kuri ir tie labākie un kurus zēni labprātāk izmanto. Šī nebūs komerciāla reklāma, bet gan mammu praktiskā pieredze:)  

 Waldorfkrītiņī (kubiciņi)  - ļoti parocīgi mazajiem pirkstiņiem. Krāsa viegla, gaisīga un dabīga. Krītiņi ir taisīti no dabīgā vaska, tā kā dabai un bērniem ļoti draudzīgi.
 Wadorfkrītiņi  - lielākiem zīmētājiem, kuriem svarīgas ir formas un smalkāki zīmējumi. Alberta iecienītākie. Jo viņam patīk krītu forma, kas ir mazliet resnāka un tāpēc tik ātri nelūzt. Ļoti patīkamas krāsas(melna krāsa arī ir iekļauta šajā komplektā, kas Albertam ļauj zīmēt dinozaurus, mājas un mašīnas kontūras.)
 Cray-pas eļļas krītiņi, tiek ļoti reti izmantoti mūsu mājās. Tie grūti klājas un rezultāts izskatās diez gan nepievilcīgs...mūsu konkursā, šie krītiņi ieguva pēdējo vietu!
 Artico eļļas krītiņi - pirkti kaut kur Rīgā, jo likās, ka tie ir tik lēti un daudz!!:) Bet rezultāts bija pilnīgi pretējs. Krītiņi ir ļoti tievi un tāpēc ātri lūzt. Krāsa salīdzinoši laba, tikai klājas nevienmērīgi. Tāpēc vienmēr vajag padomāt, ko īsti mēs pērkam kvantitāti vai kvalitāti...tā man mācība....
 Faber - Castell eļļas krītiņi. Gustava iecienītākie, jo ir spilgti un viegli klājas. Krāsas patiešām ir ļoti spilgtas. Bet, vienīgi krītu sastāvdaļas ir diez gan ķīmiskas, tāpēc, izsalkušiem bērniem labāk nedot!:)
 Apkopojot visus par un pret es nonācu pie viena secinājuma, galvenais ir pašiem meklēt, mēģināt un skatīties, kas mūsu bērniem ir vislabākais un visnoderīgākais. Vai tas būtu no dabīgiem vai ne tik dabīgiem materiāliem ir mūsu paša ziņā, galvenais lai prieks par zīmēšanu un krāsu pasauli!
Jauku ceturtdienu!!!

Nav komentāru: