ceturtdiena, 2012. gada 2. februāris

Sveiciens visiem Latvijā!! Lai jums siltas kājas un siltas mājas!!!!! 
Klausījos ziņas un sazvanoties ar saviem mājiniekiem, sapratu, ka es dzīvoju nevis Ziemeļos bet kaut kādā vidusjoslā, kur t zemāk par -5 nemēdz noslīdēt! (ka tik savi vārdi drīz nav jāņem atpakaļ, kas zin, uz kuru pusi tas aukstums sadomā aizceļot:)) Mums aiz loga snieg patīkams sniedziņš, un gaisa t ir -3.
Ziema un sniegs ir mana stihija, bet tā kā mēs dzīvojam kalna galā, tad slidināšanās ar mašīnu par serpentīna ceļu ziemas laikā, nav mana mīļākā aizraušanās. Es jau vīra kungam esmu stingri pieteikusi, mēs savu māju celsim, uz līdzenas virsmas, bez milzīgiem nobraucieniem un ekstrēmi bīstamām klinšu malām ( par to jau Latvijā vismazāko ko uztraukties!)
Šodien visā mūsu rajonā ir skolu un bērnudārzu plānošanas diena, tas nozīmē, BRĪVS bērniem !! Skolotāji ir kursos un plāno pavasara semestri.(man šītā štellīte iet garām, jo mūsu visas iespējamās auklītes dzīvo kādus 1000km attālumā... )
Bērni var baudīt īstu ziemu! Tā kā pasakā, vai ne!

Šoreiz stāsts, par par ko visam citu, bet ar skolā un bērnudārziem ļoti saistītu - lietu marķēšana. Atcerieties, kad mēs mazi gājām bērnudārzā (BD), mūsu mammas šuva iniciāļus pidžamās un biksēs, lai audzinātājas varētu orientēties 30 bērnu drēbju klāstā! Šī drēbju marķēšana joprojām ir aktuāla Norvēģu skolās un BD. Vienīgi marķējumi nu vairs nav pašiem jāšuj, jo internetā ir pasūtāmas uzlīmes, kuras viegli un ērti ir pielīmējamas vai piegludināmas.  Kāpēc tas ir tik nepieciešams! ļoti vienkārši, iedomājieties skolā Alberta plauktu un pakaramo, kur kārajās:
 maiņas iekšu drēbes (zeķes, siltā apakšveļa, krekls, bikses), 
siltais džemperis, 
lietus drēbes, 
gumijas zābaki, 
iekšu čības, 
ziemas kombinezons, 
ziemas zābaki un 
ziemas jaka
cimdi
cepure + 
soma
mape
maizīšu kastīte
termoss
ūdens pudele
un tagad šito visu reiz 36!
Līdzīgi ir arī BD, tikai bez maizītēm un termosiem. Tāpēc vispraktiskākais vecākiem un pasniedzējiem, un arī bērniem ir drēbes atšķirt pēc marķējumiem, jo ir jau reizes, kad mazie ierodas ar vienādām cepurēm, vai vispār viņam nav nekādas sajēgas, kuri cimdi vai zābaki ir viņa. Marķējumi šitās situācijas glābj nemanot!
 Te ir viens no saitiem, kur var šādas uzlīmes pasūtīt.
http://www.markmaster.no/?id=47905527704537
Lai aukstums iznīcina visus baciļus un atnes brīnum skaistu pavasari!!!

Nav komentāru: