pirmdiena, 2012. gada 27. februāris

Atcerieties, stāstīju jums par savu jauno nodarbošanos pedagoģijas jomā! Tad turpinot šo stāstu, pastāstīšu par SFO  - Skolas pēcstundu organizācija, kurā mana loma ir ieplānot 2 dienas nedēļā ar dažādām aktivitātēm un darbošanos kopā ar bērniem.
 Noteikums ir viens, tas nedrīkst būt nekas sēdošs jeb mazkustīgs, bet gan aktīvs un radošs, atbilstoši gada ritmam un laika apstākļiem. Viens labums no tā visa ir tas, kad es varu brīvi izvēlēties, ko mēs darīsim un ka. Nav vajadzīgas ne atskaites, ne milzīgs gada plāns. Jo citreiz var būt tā, ka tava ieplānotā aktivitāte, doties pārgājienā, gleznot, cept maizīti vai zāģēt, neizdodas - iemesls, bērnu vēlēšanās līdzdarboties ir niecīga, vai tieši otrādi, bērni ir tik aktīvi, kad vienīgā lieta, kas palīdz, ir doties laukā, un dzīvoties brīvā dabā. Šeit uzsvars tiek likts uz to, kādā fiziskā un garīgā formā bērns ir pēc stundām. Tāpēc domājot aktivitātes,  izvēlos, pēc iespējas īsāku laika brīdi pavadīt iekšā ar aktivitātēm un pēcāk doties laukā. Tāpēc nedusmojos par to, ka kādu reizi, mana milzīgi gatavotā nodarbība, tiek atlikta uz nenosakāma laika:)
Pagaišo piektdienu bija pēdējā skolas diena pirms Ziemas brīvlaika. Te tāds ir paredzēts, lai cilvēki varētu doties slēpot vai  uz kalnu mājiņām, lai nedēļu krātu spēkus, gaidāmam pavasarim.Tā, kā mums tagad brīvdienas, urrrāā!!! Pēc mēneša būs Lieldienas, un protams vēl viena brīva nedēļa, tas man diktam patīk:))
Atzīmējot pēdējo skolas dienu, un arī SFO, izdomāju, cepsim cīsiņus mīklā. Šoreiz paši mazie būs cepēji un gatavotāji. Dienu iepriekš, sataisīju raugu mīklu, lai tā varētu uzrūgt  un ir gatava cepšanai. 
Vakaru iepriekš, sapratu, kā tad mazie mīklu mīcīs, ja viņiem nav kārtīga priekšauta. Kā jau kārtīgai mājsaimniecei, iedvesmu pārņemta, sēdos klāt pie šujmašīnas un sacakāju 8 priekšautiņus. (vairāk gan nešuju, jo sapratu, ka lielāka cepēju grupiņa būs par daudz, un pulkstenis jau rādīja sen pāri pusnaktij....) šuvu ļoti vienkāršus bez kabatām un liekām cakām, ar domu, ka bērni tos varēs paši apzīmēt un aplikāt pēc savas patikas. 
Audums  - balta un melna kokvilna ar slīpā diega lenti gar malām. 
 Lūk arī mazie cepēji, priecīgi līdzdarboties! 
Vienu gan es sapratu, kad šujot priekšautus, pārliekamā lente pār galvu ir jābūt ar iestrādātu gumiju vai ar funkciju, pogājama pēc bērna auguma. Tā lai priekšējā daļa neatkarājās

Aktivitātes nerimstas pārnākot mājās. Pavasaris ir jūtami sācies, tāpēc lēnam pārceļamies uz dzīvi laukā....ar visām krāsām. Tā pie mums lēnam tiek nokrāsotie visi nepienaglotie dēlīši un akmeņi:))
Gustavs atklāja jaunu tehniku savā krāsu pasaulē. Ripinot otu ar krāsu pa dēlīti, sanāk neticami interesanti krāsu savienojumi!!

Lai jums  idejas neapsīktas!!

Nav komentāru: