trešdiena, 2011. gada 28. decembris

Ziemassvētki


Jā, arī mūsmājās svētki aizvadīti....cepeši un skābie kāposti un piparkūkas apēsti, dāvanas izsaiņotas, un ciemiņi aizvadīti. Mēs šajos svētkos dabūjām vislabāko dāvanu - Saldus omītes apciemojumu! Tik jauki un mīļi bija atkal redzēties, parunāt un svinēt svētkus kopā.
Te jums mazliet no mūsu svētkiem.
Gatavošanās  - mūsu mazais Gustavs riekstkoža lomā:)  
Tā kā es vēl intensīvi mācos norvēģu valodas skolā, tad skolas Ziemassvētku pasākums  bija obligāti jāapmeklē. Dodamies uz Leirvik pilsētu, kur notika skolas pasākums, ar priekšnesumiem, ēdieniem no malu malām un jauku kopā būšanu. 
 Galvenais lai  visus ēdienus sajaucot galva nesāk griezties un vēders ar:))
 Vienu dienu pirms Ziemassvētkiem, taisījām latviešu vakariņas Gustava krustvecākiem. Gustava krustvecāki ir norvēģi, tā kā variet iedomāties viņu pārsteigumu par cūkas galvu un pelēkiem zirņiem svētku mielastā:)) Bet pārsteigums bija vel jo lielāks, ka tas viss ari ļoti labi garšo:))
 Priekšnesumi..
 Ceļojumi
Vēl visam pa vidu brauciens uz Bergen pilsētu. Pastaigas caur zivju tirdziņu, brauciens kalnā un vecpilsēta un Piparkūku pilsētiņa. Īstas tūristu izklaides:)
Šī māja ar nosaukumu - Ziemassvētku māja, bija īstu rokdarbnieču iedvesmu vieta. 2 stāvos tikai un vienīgi  Ziemassvētku rotājumi, adījumi, pinumi un krikumi. 
 Ziemassvētki!
Pie mums sniegs bija gandrīz vai pazudis. Tikai dažu viet grāvjos vēl varēja redzēt ziemas klātesību. Bet kas tie pa svētkiem bez mīļā labā sniega vīra! Kamēr omīte pa virtuvi pīrāgus cepa, tikmēr puiši darīja ko varēja, sanesa pēdējo sniegu uz terases un radīja ziemas sajūtas!
 Neviltots prieks par krustmātes sūtītām zeķītēm! Atcerieties, es jums stāstīju stāstu par rūķiem adītājiem? Lūk jums dzīvs pierādījums:)
Un visa nobeigumā piparkūkas mājas notiesāšana! Svētku kulminācija un gardums. Šī māja bija Gustava lielākais pārbaudījums, kāpēc? Jo mazam puikam tik ļoti gribējās to notiesāt jau pirmajā dienā, bet norunāts bija sagaidīt omīti un tad...katru rītu līdz omītes ierašanos Gustavs prasīja, vai tagad ēdīsim?
 Vēl tik vecā gada nepadarītie darbi jāizdara, jāuzraksta jaunā gada vēlmju saraksts un tā godam jāaizvada vecais gads!!!

2 komentāri:

Inga teica...

Burvīgi svētki! :)))
Riekstkodis ir vienkārši izcils! :))))))))
Un tās piparkūku mājiņas izskatās tik kārdinošas pat tagad - pēc svētkiem!

Sanita Balode.eks.Frīdenberga teica...

...eh...kā gribās uz bergenu aizšaut......................................................................