trešdiena, 2011. gada 14. decembris

3.adventi gaidot

Ir palikusi tikai viena nedēļa līdz Ziemassvētkiem! Ceru ka jums nav sācies Ziemassvētku iepirkšanās drudzis....tā tik ir viena šausmīga slimība, ar ko ir saslimuši lielākā Norvēģijas iedzīvotāju daļa. Dāvanu pirkšana bez jeb kāda satura. Izklausās, ko es te murgoju, bet viņiem ir pieņemts tā, kad dāvanas bērns saņem, ne tikai no Salatēta, bet arī no brāļiem, vecākiem, draugiem, omītēm, brālēniem, tantēm onkuļiem, draugiem un kaimiņiem. Tad variet iedomāties, kas par klēpi ir jāsapērk vienai ģimenei! Tur tiešām var slims palikt:) Bet tas tā, kam gan nepatīk saņemt veselu čupu dāvanas?! 
Kamēr citi pa bodēm, mēs uz fermu. Šoreiz devāmies eglītes meklējumos un pie reizes apskatīt Ersland saimniecību. Bērniem dikti patika pēc ilgiem laikiem, sajust īstu kūtiņas smaržu un pačubināties ar teliņiem. 
 Savu eglīti arī atradām. Nu tik atliek pirms Ziemassvētkiem, to atvest mājās. (drošības labad pielikām zīmīti - Alkšņu Juletre:)) (no norv. val. Ziemassvētku eglīte)
 ēdam piparkūkas sienaugšā. Te ir viens ļoti interesants stāst, kas man ļoti patīk no norvēģu tradīcijām - par to, ka Ziemassvētku rūķīšu un vecīšu galvenā satikšanās un uzturēšanās vieta ir klētiņas sienaugša. Kurā rūķu kundzes gatavoja rīsu putru ar kanēli un rozīnēm....rūķi darbojās ar savām lietām un vecīši apspriežas par gaidāmiem svētkiem un notikumiem. Bet, kad saimnieks nāk pie lopiņiem, ne skaņas nevar dzirdēt no sienaugšas, jo tie tak ir rūķīši - kas cilvēku acīm parādīties nedrīkst!!!
 žēl ka mums līdzi nebija desiņas, jo tā tik gribējās meža vidū, pie ugunskura ko uzcepts! Labi, nākamreiz zināsim, kādi labumi līdzi ņemami!!!
 Šogad bijām izdomājuši, taisīsim piparkūku māju. Labi, ka mūsu mājās ir celtnieks, es cepu detaļas, Gatis tās montēja kopā. Mazie rotāja un taisīja sniegu!!
 Un re, kas beigās sanāca!!! Konfektes gan tā grūtāk turas klāt (liekas mājās parādījusies saldumu pele:))!!!
 Ziniet, kas ir vislabākais, dzīvojot tālu prom no mājām, kad tu saņem tas mīļās, mazās paciņas ar grāmatiņām un vēstuli...tā tik ir vērtība, ko novērtē liels un mazs...te omītes sūtītā paciņa ar grāmatām!!
Lai radošs un prieka pilns Ziemassvētku gaidīšanas laiks!!!

Nav komentāru: