trešdiena, 2011. gada 30. novembris

Ziemas saulgriežus gaidot

Jā, ir pienācis tas brīdis, kad mājas tiek kārtotas un pušķotas, Dažviet iedegas kāda svecīte logā...piparkūku, kanēļu un maizes smaržas burvība. 
Ir lielais gaidīšanas laiks! 
Ko mēs gaidām-viens dāvanas, cits vecmāmiņu ciemos, vēl kāds sauli un pavasari un paši mazākie sniegu, dāvanas, Ziemassvētku brīnumu....gaidām, ceram, un arī sagaidām...tas ir tik interesanti, tas gatavošanās brīdis un svētku gaidīšanas mirklis...man ļoti patika Sanitas Balodes  atziņa, tradīcijas ir jaukākais ,kas satur dzīvi rāmjos. Un tā patiešām ir!
 Pēc Ziemassvētkiem nāks Meteņi, Lieldienas, Jurģi un Jāņi. Visi mums labi zināmie un mīļie svētki. Un šīs
 īpašās dienas un tradīcijas mūs dara par īpašiem - par latviešiem..un pie tā arī paliksim! 
Kad novembri steidzas nomainīt decembris, doma ir viena, cepsim piparkūkas. Lai mūsu mājā ienāk smaržā, kas liek domāt, svētki nav aiz kalniem. 
 Eži, lapsas, lāči, bieži zaķi vāveres. Visi meža draugi brūni un garšīgi...
 Vai atcerieties seno stāstu par rūķiem, kuru uzdevums ir pierakstīt katru bērnu darbu un nedarbiņu? Jā, tas ir viņš pats galvenais mazo rūķu uzraugs!! Un ja jūs gribiet ko vairāk uzzināt, kas tie tādi ir, steidzieties izlasīt Zvaigznes ABC grāmatu Rūķu grāmata!
 Lai arī daudzas lietas mēs esam aizņēmušies no baznīcas, kaimiņu valsts, vai kādas citas kultūras, Ziemassvētku gaidīšanas prieku aizņemties nevar. Tas dzīvo sirsniņa  - lielā un mazā, un rūķu arī:)
 Aizdedzinot svecīti Alberts teica: Es tevi dedzinu, lai tu man palīdzi sagaidīt Ziemassvētkus. Palīdzi salavecim atrast to kalnu, kurā mēs tagad dzīvojam. Ļauj brālim būt labam, lai viņš dabū dāvanas un palīdzi man no rītiem piecelties.....
 Mūsu vakara dziesmu grāmatu ir nomainījusi Ziemassvētku dziesmas! Lai sapņi skaistāki un miedziņš saldāks. Tā kā tās piparkūkas:))

Lai jums jauks gaidīšanas laiks!!!

Nav komentāru: