pirmdiena, 2011. gada 24. oktobris

zēni spēles

Vai jūs sev esiet uzdevuši jautājumu, kas ir zēnu spēles? Ar ko maziem puišiem vajadzētu spēlēties? Vai vispār tam ir kāda nozīme? Jā, ir!!!! Un ir ļoti liela nozīme, ar ko bērni spēlējās.
Studējot bērnu pedagoģiju, vērojot savus bērnus un domājot par to, kas ir tās mantas un lietas, ar kuriem mani bērni spēlējās. Un balstoties uz savu pārliecību, par dabai draudzīgu dzīvesveidu. Esmu nonākusi pie ļoti labiem secinājumiem!

  •  Rotaļlietas taisām paši ,vai pērkam kvalitatīvas un no dabīgiem materiāliem. Pēc iespējas mazāk plastmasa, jo tās lūzt vis ātrāk! Mantas pēc iespējas mazāk. Kvalitāte nevis kvantitāte!
  •  Ejam laukā, lasām čiekurus, akmeņus, gliemežvākus, kokus un visu, kas mazos piesaista. 
  • Ļaujam piedalīties savos radošajos projektos, šūšanā, kreļļu vēršanā un virtuves priekos. 
  • Svinam svētkus un veidojam savu ģimenes rituālus. Dziedāšanu pie galda, svētdienas kūku cepšanu un mājas darbu dalīšana. Ļoti svarīgi, lai katram būtu kāds mazs uzdevums ko darīt. Piemēram, Gustavs jau ir pietiekamie liels, lai pats aiz sevis nokārtotu galdu. Tā ir Asniņa skola:)) 


  •  Esiet aktīvi, apciemojiet savus draugus, īpaši omītes un opīšus. Jūs vecvecāki ir vērtība, un bērniem tā ir vislielākā dāvana! (tā kā mēs esam Norvēģijā, mums ļoti pietrūks vecmāmiņu apciemojumu un opja darbošanās!)  Aiciniet viņus ciemos un plānojiet savas brīvdienas. Pavadiet brīvdienas kopā ar bērniem. Nesēdiet pie TV vai datora (to es sev mēģinu ļoti iemācīt, nekādu datora, nedēļas nogalē), bet dzīvojaties ar saviem bērniem!!
Šeit mēs ciemos pie Latviešu ģimenes. Gustavs ar Paulu!


  •  Izmantojiet draugu ekstras. Kā piemēram lauku baseinu. Bērni bija stāvā sajūsmā!! 


  •  Bērniem vislielākā darbošanās ir laukā. Saģērbjamies paši biezi lai nesalstam un ejam laukā!! Jūs redzēsiet cik bērni būs priecīgi!!!

  •  Uguns un to radīšana ir puišu vislielākā aizraušanās  •  Iekārtojam mājas, atceroties par bērnu interesēm. Lai arī lielā istaba, kurā mēs uzturamies visvairāk, būtu mājīga bērniem. Minimālisms, greznas mantas un gaiši paklāji, būs vēlākam laikam:)Vērojiet, mācieties un esiet kopā ar saviem bērniem!

2 komentāri:

Sarkanā Biete teica...

"Kvalitāte nevis kvantitāte!" Zem šitā es parakstos ar visām četrām. Man gan pašai vēl tikai priekšā stāv tāda nopietna rotaļlietu revīzija:)

Un viss tevis rakstītais noteikti derētu arī meitenēm...

Daiga teica...

man šāda gudrība, ka pats var saveidot labākas spēlītes nekā nopērkamas, apzibsnīja manāmi vēlāk nekā gribējās; lai arī nav nekas slikts noticis, visam savs laiks, bet šīs laikam ir lietas, pie kā cilvēks 'nonāk' nevis 'apgūst'