otrdiena, 2011. gada 18. oktobris

Svētku noskaņās

Tad, kad mans vīrs jautāja, ko es vēlos dzimšanas dienā? Atbilde bija skaidra, braucam pie Vikingiem!!!
Nepagāja ne stunda, kad sēdāmies mašīnā un devāmies uz Haugesund pilsētu, lai apciemotu vietu, kura sevī glabā maģiskus stāstus un notikumus par norvēģu senčiem un varbūt arī mūsu priekštečiem....
Vikingu mājvieta atrodas uz salas pie atklātiem ūdeņiem, lai ar kuģiem varētu piebraukt! Variet iedomāties, kāds tur vējš!!!
 Mati, svārki un visa ģimene vējā:)
 Vieta, kurā aitas varēja paslēpties no lieliem vējiem, lietiem un negaisiem.
 Jā, šī ēka ir stāsta vērta! Kā jau redziet, tās veidols kaut ko ļoti atgādina, vai ne! Apgāztu kuģi! Tieši tā, Vikingiem ierodoties Norvēģijā, vajadzēja ātri vien iekārtot mājvietu. Tika izveidotas stutes, apgāzts kuģis un māja gatava!
 Tad, ka ieceļotāji bija apraduši un iepazinuši apkārtni, sāka celt paliekošas mājas un darba ēkas. Šī ir ādu kaltētava.
 Lai ļaunas domas un nevēlami cilvēki nenāktu uz tavām mājām, ir vajadzīgas aizsardzība. Vikingiem tā čūska. Tā pat kā mūsu zalktītis ir svēts dzīvnieks.
 Vikingu sāka!
 vistu kūtiņa.

 Vikingiem Jāņu laiks jeb Saulgrieži bija īpaši svētki. Jo īsākajā naktī visi Vikingi sanāca kopā, lai spriestu par svarīgām lietām, svinētu, dejotu pie ugunskura un gūtu maģisko spēju. Visa darbība  notika kādā īpašā vietā. Šoreiz tā bija vieta pie jūras, meža ielokā, pilnīgā bezvējā, kura ir iekārtota apļa veidā. Aplis - nebeidzamā dzīvība, sākums un beigas, saule, aizsardzība un enerģijas avots.

Pēc piedzīvojumiem pie vikingiem, laiks bija uzkrāsot lūpas, sataisīt matus un doties uz meiteņu ballīti. Kopš vakardienas esmu oficiāli 28 gadus jauna (tā labāk skan:)))!
Lai prieks par šodienu un nebeidzama interese par pagātnes notikumiem!

4 komentāri:

Vi teica...

Sumināta! Saulainu dienu...zaļu zāli...zilas debesis! :)
Sācies Tavs jaunais gads!!! 365 pārsteigumu pilnas dienas! Daudz Laimes!

Liki teica...

Šodien pa radio dzirdēju kādu fragmentu par mūsu (latviešu) psihisko (ne)veselību un speciāliste minēja, ka nav pareizi Dzimšanas dienā (vai Jaunajā gadā) novēlēt priecīgu dienu - tā vispārīgi, neminot konkrēto cilvēku un viņa emociju pasauli. Tāpēc es Tev vēlu šodien piedzīvot ko tādu, par ko atceroties pēc gada Tev kļūtu silti ap sirdi! :c)

dabasmamma teica...

Paldies meitenes!!!! Tik labi ir saņemt apsveikumus un vēlējumus. Tas ir pats jaukākais šajā vienreizējā dienā vienreiz gadā:))

Inga teica...

:))) Jauka un interesanta Tavu svētku diena! Visas atlikušās dienas līdz nākamajai dzimšanas dieniņai tik pat krāsainas un iespaidiem bagātas! :)))