ceturtdiena, 2011. gada 8. septembris

Viena rudenīga ceturtdiena

Ceturdienas rīts iesākās kā vienmēr, ar celšanos 6šos no rīta, maizīšu taisīšanu Albertam uz skolu, mazo modināšana (Alberts no rītiem mums ar Gustavu stāsta savus sapņus. Ja jūs iedomātos, kādi tie ir, Fantastiski!!!! Šī rīta sapnis bija vienkārši izcils, par to kā viņš ar saviem draugiem esot ceļojuši ar zelta kuģi uz Salduma zemi.....Būs jāpieraksta viņa sapņi, varēšu izdot grāmatu Alberta Saldie Sapņi:))) , ģērbšanās, brokastis, zobu mazgāšana un uz skolas autobusu.
Mēs ar Gustavu, pēc Alberta pavadīšanas, paši plānojam savu ikdienu, kā nu kuru reizi. Šai dienai plāni nebija...garlaicīgi...bet tad mēs izdomājām uztaisīt Sapņu ķērāju (tas iedvesmojoties no Alberta sapņiem:)).
 Pakarinājām pie šūpolēm, spēļu laukumiņa, lai tas ķer mazos meža gariņus!
 Pēcāk izcepam sēkliņmaizīti...gala rezultātu nepaspēju nofotografēt jo tās no mūsu 2. brokastu galda pazuda neticamā ātrumā:))
Viena no manas mammas fantastiskām receptēm, kura ir iecienījuši gan mūsmājās gan tālākās zemēs ( ejot vai braucot ciemos, tiek cepti pīrādziņi un ābolmaize:))
gribat zināt recepti?


Tad tā:
1 paciņa rauga (to atdzīvinām silta ūdenī ar 1 sauju cukura)
400 ml silta piena
200 gr izkausēts margarīns
milti (es pēc sajūtas lieku klāt)
sajauc margarīnu ar pienu, liek klāt miltus un raugu, pievieno mazliet sāli, un mīca, kamēr mīkla vairs nelīp pie pirkstiem!). Uztaisām kukulīti, pārkaisām ar miltiem, uzspiežam krustiņu (tā mēs dodam maizīte savu svētību, lai tā var rūgt un mums dot gardus kukulīšus), pārliekam pāri dvielīti lai rūgst!
Sildām krāsni un jūsu saimnieces kreativitāte var sākties. Veidojiet maizītes ar sēkliņām, sieru vai ķimenēm, kanēļa rullīšus, ābola bulciņas vai vienkārši izcepiet vienreizēju picu ar svaigiem tomātiem un sieru...mmmmm 
Lai izdodas!!!
 Sagaidījām Albertu no skolas un tēti no darba, lai kopā dotos riekstot. Maziem vismīļākā nodarbošanās - krabju ķeršana.

 Tad mūsu kompāniju papildināja 5 cēli gulbji. Es viņos iemīlējos no pirmā acu skatiena.....tāds skaistums.....
 tik droši....laikam domāja, ka mēs ko ēdamu pametīsim. Nācās mazliet vilties, ka mēs ar tukšām rokām te atnākuši:)

Šis gulbis, bija šausmīgi dusmīgs, un to varēja redzēt, kādā ātrumā viņš visus pārējos trenkāja un komandēja:))
 Man  meža puika Alberts ēdot meža palaunagu - lācenes.
 Gustavam arī tika:))
 Rudens dāmas sēnes, tik omulīgas un pufīgas...mmmm
 Laimīgie riekstotāji pa ceļam uz mājām:))
 Ceturtdiena galu galā izvērtās ļoti jauka un mīlīga. Pats galvenais - vakarā ēdām, ēdam un vēlreiz ēdām PAŠU SAVĀKTOS RIEKSTUS!
Lai jums krāsaina un  ražena rudens raža!!

4 komentāri:

Vi teica...

Viena skaista ceturtdiena :)

dabasmamma teica...

Paldies Tev! Kā tu pavadīji ceturtdienu? Lai jauka Tev diena!!!

Vi teica...

Mana ceturdiena bija gana pelēka...cipari...cipari un vēlreiz cipari, bet rudenīgais laiks pilns spirgtu krāsu, kas sagādā daudz prieka :) un brīvdienas jau deguna galā :)

dabasmamma teica...

Jā, un kas var būt labāks par sestdienas rītu, kad var pagulēt ilgāk, uztaisīt ģimeņu brokastis ar siltām maizītēm un kakao.....un darīt ko sirds kāro:)))Lai Tev jaukas brīvdienas!!!!!