piektdiena, 2011. gada 16. septembris

Dabas skola bērniem

Atcerieties, rakstīju jums par Tirdagsklubben.  (Brīvprātīgo mammu izveidotais klubiņš, lai saviem un arī citiem bērniem dotu iespēju satikties, iemācīties ko jaunu un vienkārši labi pavadīt laiku kopā).
 Bet tagad par nopietnām lietam. Piedaloties Study Visit 2011 Hordland projektā kā brīvprātīgai asistentei šā gada pavasarī, iepazinos ar Norvēģijas skolu sistēmu. Devos uz dažādām mācību iestādēm, bērnudārziem, skolām, universitātēm, pašvaldībām, pieaugušo apmācību centriem u.t.t., lai gūtu ieskatu, kā šīs instances, sadarbojoties vienai ar otru, veicina veiksmīgu, stabilu izglītības sistēmu. Ļoti interesanti un ideju bagāta nedēļa, kuras ietvaros radās doma  - Dabas skola bērniem. (un kāpēc ne mūsu zemītē Latvijā!...)

Villvettene bērnudārzs  - lauku bērnudārzs, kas tieši to arī nozīme. Bērni visu dienu pavada lauka! Gan pavasarī, gan lietainā rudenī, gan piesnigušās ziemas dienās! Piedzīvo dabas pārvērtības, gatavo ēdienu uz ugunskura un spēlējās ar lietām, ko daba mums dod!

Ejam skatīties!

Bērnudārzā var iet bērni no 2 gadu vecuma. Bērnam ir pašam savs nesamais - ar maiņas drēbēm, ūdeni un nazīti. Jo ceļš ved uz mežu:)!
 Ir tāds stāsts, ja tu ieej mežā un ieraugi skudru pūzni, tad vienu skudriņu tu drīksti apēst. Lai gūtu meža spēku un skudras veiklību.....
 Bērnudārzs!! Fantastiska vieta meža vidū, ar vigvamu, bērnu darinātām būdiņām un laipiņām. Tieši tas, kas mazajam dod iespēju radīt savu pasaules skatījumu!
 Ziemas laikā, pēc jautrām un neaizmirstamām sniegu spēlēm mežā, pulcējamies siltā vigvamā uz pasaku un siltu kakao....
 Bērnu darināta mājiņa. Par paveikto mazie ir ļoti gandarīti un priecīgi!
 Bērnudārza teritorija. 
Noteikums nr. 1. Bērni drīkst iet mežā tik tālu, lai viņi redz pieaugušo. Un mazie to ļoti ievēro! 
Nr. 2 Pēc audzinātājas švilpiena (Variet to izdarīt ar diviem pirkstiem mutē? Tā ir viena no prasībām, ja gribi būt audzinātāja šajā bērnudārzā, mācies skaļi nošvilpties:)!!, bērniem ir jānāk uz vigvamu, lai kopīgi klausītos stāstu un ieturētu maltīti.
 Mazo gatavotā laipiņa!
 Putnu bēres...tas jau piederas pie dzīves mežā. Kāds piedzims un kāds ir nomiris, izkrītot no ligzdiņas.....
 Svaigā gaisā gatavota putra ar rozīnēm, mmmm.....
 Pirms putra gatava, var vēl kādu iesmu vai bultu uztaisīt! (Albertam jau sen bija apnicis, ka es viņu visu laiku fotografēju....tā tās mammas dara, vai ne:))
 Un kas var būt labāks par putru, pēc jauki pavadītas dienas mežā!!!
 Spēļu laukumiņš
 Un te ideja Alfabētam:))
 Lai jūsu mazie un lielie sapņi piepildās! Lai mazās sirsniņas, kas skraida pa jūsu māju, un liekas, ka taisa nekārtību katrā vietā ir laimīgas, priecīgas un brīnumiem pilnas!!!
Saulainu jums šo dienu!!

2 komentāri:

Ieva teica...

Es arī esmu par tādiem bērnudārziem! Man meitiņa iet privātajā bērnudŗzā,tur ir dzīvnieki-zirgi,truši.vistas un vēl daudzi citi. Viņi tiek mācīti kopt dzīvniekus,barot. Viņi dodas pastaigās uz mežu,tiek gatavotas maltītes ārā u.t.t Katrā ziņā bērns ir apmierināts. Jo šis gads viņai ir visgrūtākais,viņa tikai šogad sāka iet šajā bērnudārzā nezinot valodu. Bet pamazām viss tiek apgūts.

Sanita Balode.eks.Frīdenberga teica...

,,es ar gribētu apmeklēt šādu Study Visit nedēļu...riktīgi labi izkausās!