otrdiena, 2011. gada 6. septembris

AsniņšIr sācies jaunais mācību gads. Bērni iet uz bērnudārziem un skolām, pulciņi un ārpusskolas aktivitātes.
Šoreiz par Kristīgo bērnudārzu Asniņš, kurš atrodas Saldū un kurā man bija tā laime vest savus bērnus. Bērnudārza veidotāji un vadītāji ir Inita un Uldis Gailīši. Fantastiski cilvēki! No viņiem es ļoti daudz esmu mācījusies un vel joprojām mācos. Paldies viņiem!!!
Bērnudārzs darbojas balstoties uz bērnu interesēm, viņu vajadzībām un ētiskām vērtībām - izmantojot Valdorfa metodes un kristīgās mācības pamatvērtības.
Valdorfskola un Rūdolfa Šteinera pedagoģija ir balstīta uz bērnam miera, ritma un individualitātes attīstību.  Par to sīkāk jūs variet izlasīt latviešu valodā tulkotā grāmatā Valdorfa pedagoģija,

Latvijā ir gan Valdorfa bērnudārzi gan skolas, kuras veiksmīgi darbojās. Kā piemēram:
un šis ir ļoti labs portāls par alternatīvo izglītību! Mans favorīts!!!
Šeit būs neliels ieskats Asniņa ikdienā un svētkos!

Asniņa Lukturīša diena. Bērnudārzā bērni dzīvo pēc gada kalendāra, kurā tiek svinēti gan kristīgie svētki gan mums zināmies senlatviešu gadskārti. 
 Tēva dienas priekšnesums.
 Vecāki ir ļoti daudz iesaistīti bērnudārza dzīvē. Tā ir viena no labākām lietām, ka tu vari piedalīties bērnudārza ikdienas darbiņos!
 Lieldienu tirdziņš
 No dabīgiem materiāliem veidotas rotaļlietas. Bērniem ir iespēja darboties ar dabā atrodamām lietām un vecāku veidotam rotaļlietām. Šo rūķīšu autore, visiem labi zināmā bērnu grāmatu rakstniece un izbijusi Asniņu bērnudārza mamma  Ieva Samauska. Paldies viņai!!
 Gadalaiku galds. Mēnešiem mainoties un rudenim nomainot ziemu, gadalaiku galdā parādās rūķu ģimene, sniegu kupenā, dzerot silto šokolādes dzērienu un čalojot par rūķu lietām:))

un te jau pirmie pavasara asniņi un pumpuriņi...

 Bērnudārza omulīgā gaisotne....

 Neatņemama dienas daļa laukā. Bērniem tā ir vismīļākā nodarbošanās, dzīvoties pa lauku un spēlēties...Katru dienu bērni pavada laiku lauku aktivitātēs, gan ziemā gan vasarā....un viņiem tas ļoti patīk!!!!
Otrdienas -  lauku dienas Trešdienas gleznošanas brīdis
Piektdienas maizīšu cepšana. Gustavs ar savu mīļo auklīti Baibiņu:))

 Un dzimšanas dienas!!! Katram tā ir īpaša un vienreizēja. Šoreiz Helēnas īpašā diena ar pavadoņiem Albertu un Nilu.

 Asniņa neatņemama sastāvdaļa ir Bēbīšu skola. Kurā vienreiz nedēļā kopā sanāk vecāki ar bērniem (no 0 līdz 3 gadiem). Rotaļas, dziesmas un mīkliņas mīcīšana, vecāku izglītošana, pārrunas un smiekli  ir bēbīšu skolas rutīna.

Maizītes cepšana Bēbīšu skola...
 ar aktīvu vecāku līdzdarbošanos:)))
 Gustava aizrautīgā spēle ar klučiem un filcētām bumbiņām

 Un kas var būt labāks par spilveniem un jautru kompāniju :)))
 Cepumi un silta tēja pēc aizrautīgām rotaļām un spēlēm.

Man ļoti patīk šī vienkārša un dabīgā pieeja bērnu audzināšanā. Nespiežot viņam uzstāties vai stundām sēdēt pie burtnīcām, bet ievērojot iknedēļas rutīnu un gada ritmu. 

Kaut mēs varētu šo mieru saglabāt šajā straujā un elektroniskajā pasaulē.......

Kāda ir jūsu pieredze bērnu audzināšanā un izglītošanā!
Radošu ceturdienu un gaidāmo nedēļas nogali!!!!

1 komentārs:

Lone teica...

He, nemaz nezināju, ka Saldū ir kas valdorfisks. Reizēm, kad Rīga nogurdina, liekas, varētu tak dzīvot laukos pie vecākiem, bet parasta valsts bērnudārza nemaz vairs negribas. Tagad zināšu, ja nu kādreiz, tad Saldū ari ir jauka iestāde. Paldies :)
Bijusī Brocēnniece, tagad Rīdziniece un Valdofpedagoģijas fane :)