trešdiena, 2011. gada 14. septembris

123 Kā apģērbt bērnu rudenim un ziemai

Tuvojoties rudens drēgnumam un slapjdraņķim, rodas jautājums, ko vilkt mazam mugurā?!
Biezo džemperi, gumijniekus, vai lietus jaku. Vai tā lietus jaka vispār gaisu laiž cauri?!....murgs ne rudens:), bet ja tā labi padomā un vadās pēc savām sajūtām ,bērnu var saģērbt 123!!!

Te maza recepte ģērbjot mazos rakarus:)

Tas nemaz nav jautri ja tev ir auksti un slapji, karsti un esi sasvīdis, vai ir savilktas tik daudz drēbes, ka vienkārša rotaļa laukā ir apgrūtinoša. Atrisinājums nav lielas, smagas jakas vai kārtu kārtam kokvilnas krekli ar biezu vilnas džemperi. Tai vietā, lai bērnu biezi saģērbtu, var izmantot vairākas pārdomāti piemeklētas plānas drēbes. Speciālisti iesaka trīs slāņus. Slāņi, kuri elpo un  saglabā bērnam siltumu. Vairākas plānas kārtas, ļauj bērnam vieglāk kustēties un rotaļāties. Bērnam ir viegli un pieaugušam ir ērtāk viņu noģērbt un apģērbt, ja paliek karsti vai tieši otrādi – auksti. Viegls veids kā saģērbt savu bērnu gudri, silti un ērti ir:

 1-2-3.
1.Solis
Pirmais slānis ir tas kas ķermeni saglabās siltu un sausu.
 Aukstajos rudens un  ziemas mēnešos ļoti lietderīgi ir izmantot vilnas apakšveļu. (vai arī termoveļu) īpaši ja jūsu bērns ir aktīvs. Kokvilna ir visnepiemērotākā aukstā ziemas laikā. Ja kokvilna kļūst mitra, tā saglabā mitrumu un kļūst auksta. Bet vilna un vilnas apģērbs (tie bērni kuri nepanes vilnas apģērbu var izmantot flīca materiālu, merino vilnu), „transportē” mitrumu prom no ķermeņa.
 Apakšbikses  un zeķes, kuras ir izgatavotas no kokvilnas, aukstā laikā siltumu nesaglabā (var piemeklēt plāno merino vilnas veļu vai procentuāli vairāk zīda materiāla veļu.  Zeķes tagad var iegādāties ar iestrādātu vilnu, kas bērnam būs patīkamāka un nekodīs:)
2. Solis
Otrā kārtā arī nevajadzētu lietot kokvilnu. Lielākā daļa bērnu apģērba ir gatavota no kokvilnas, bet tā bērnam nedod siltumu un nesaglabā sausu, ja viņš sasvīst. Flīcs un vilna ir vislabākā. Vilnas kārtas apģērbs bērnam saglabā siltumu, arī tad ja bērns svīst un kļūst mitrs. Arī tādā situācijā, ja bērns ir piečurājis bikses, vilnas apģērbs joprojām saglabā siltumu. Pēc higiēnas nozīmes, vilna neuzsūc tik ļoti sviedru vai citu ķermeņa smaržas, un tāpēc nav nepieciešams mazgāt vilnas apģērbu tik bieži kā citus ikdienas apģērbus. Jauna, kvalitatīva bērnu vilna „nekož”.
Bet ja jūs domā ka vilnas apģērbs bērnam būs nepatīkams, daudz svīdīs vai būs ekzēma, tad var izvēlēties vilnu ar sintētisku piejaukumi, vai kokvilnas piejaukumu. Vilnu var mazgāt līdz 40 grādu temperatūrā ar vilnai paredzētu dabīgu mazgāšanas līdzekli.

3. solis
Trešā kārta lauku virsdrēbes.
Šī  kārta bērnu ir jāpasargā gan pret vēju, sniegu gan lietu. Vecāki var izvelēties kopēju vai divdaļīgu āra apģērbu, tai jābūt ūdens un vēja necaurlaidīgai. Izvēloties āra apģērbu svarīgi ir pievērst uzmanību tam, lai kombinezons būtu gatavots no dabīgiem materiāliem, un lai kombinezona iekša būtu vilnas vai flīca (ar iespēju to izņemt). Tas ir ļoti praktiski, jo tad jūs bērns varēsiet kombinezonu valkāt visos gada laikos. Pērkot apģērbu noteikti ir jāpievērš uzmanība tam, lai apģērbs bērnam derētu (nav par mazu vai lielu), jo bērns kombinezonā pavadīs ļoti aktīvu laiku, un tas nedrīkst viņa aktivitātes ierobežot. Bērns kuram ir ierobežota kustība (mazo vai par lielo apģērba dēļ), ļoti ātri sāk salt. Pievērsiet uzmanību, lai bikšu daļā ir gumijas iešuve vai dubults šuvums, tas nozīmē, lai bērna sēžamvieta un ceļgala rajonos būtu dubultmateriāls, kas nodrošina mitruma necaurlaidību un ir izturīgs pret ikdienas bērnu rotaļām laukā.
 Iešujiet bikšu galos gumijas, lai var pārvilkt tās pāri zābakiem. Tā lieti un sniegi netiks iekšā zābakos un bērns droši varēs brist pa lielām peļķēm un dziļiem sniegiem!

Vecākiem ir jājūt savs bērns un vadoties pēc viņu personības, fizioloģiskām un garīgām īpatnībām, izvēlēties apģērbu, par kuru bērnam nebūtu jādomā pavadot laiku rotaļās.

Silti galvai!
Cepure no vilnas vai flīša silda bērna galviņu. Ausu sildāmais vai cepure, kura labi piekļaujas ausīm ir vispareizākā izvēle. Varbūt lielie bērni nebūs īpaši priecīgi staigāt ar šalli, bet maziem bērniem tas ir ļoti lietderīgi un nepieciešami. Jo tā bērnu kakls un spranda netiks sapūsta un būs mazāks risks saslimt.
Lielākiem bērniem ļoti noderīgas ir cepures, kuras pārvelk pāri galvai un funkcionē gan kā cepure, gan kā kakla un muguras sildītājs.
Silti rokām un kājām.
Daudziem bērniem ļoti ātri sāk salt rokas un kājas.  Pirkstainīši nevar noturēt siltumu aukstā laikā. Mūsu omītes adītie dūrainīši ir pārbaudīta vērtība!! Ļoti svarīgi ir vilkt cimdu kartiņas. Plānākus cimdus un pa virsu ūdens necaurlaidīgus, vai ļoti aukstā laikā - vēl vienu vilnas cimdu pāri.

Kokvilnas zeķes bērnam nesaglabā siltumu. Un tas nepalīdz, ja vilnas zeķe tiek pārvilkta pāri kokvilnas kārtai, jo ja kāja sāks svīst, tā vienā mirklī paliks slapja. Tāpēc būtu ļoti lietderīgi valkāt plānas vilnas zeķes un ievērot kārtību 1-2-3. Velkot gumijas zābakus, obligāti ir jāvelk vilnas zeķes. Ir pieejami zābaki ar iestrādātu vilnu vai flīšu iekšpusē, Tad vilnas zeķe nav vajadzīga.
Pērkot zābakus, ņemiet līdzi bērnu un biezo vilnas zeķi, jo svarīgi ir zābakus nopirkt atbilstošā izmērā. Ja tie būs par mazu, bērnam kāja ziemā sals, ja pa lielu, tā apgrūtinās bērna aktivitātes.
Jums kā vecākiem ir ļoti jādomā izvēloties jebkuru bērna apģērbu, veļu, zeķes, bikses, jakas un virsjakas. Galvenais lai tas ir no dabīgiem materiālie, ērts, atbilstošā izmēra un nekomerciāls (bez pokemoniem, drakoniem, hellokKitty un makvīniem). Jo mēs pašas varam veidot savu gaumi ne tikai priekš sevis, bet arī priekš bērniem.
  Džinsa materialā apbģērbs bērnam ir  visnepiemērotākais. Jo tā struktūra ir cieta un neelestīga, kas bērniem ierobežo kustību un rotaļu aktivitātes.
Un cieši sažņaugta josta bērnam apgrūtina vielmaiņu un ir neērta, ja darbošanās notiek uz zemes! Pamēģiniet paspēlēties uz grīdas ar džinsiem, tā lai jūs tos nejustu un jums nebūtu plika mugura, neiespējami, vai ne!!!!
 Ļoti daudz var palīdzēt vecmāmiņas un tantes, kuras ada, jo pašadītas bikses un jaka (virskārta Nr.2) ir vislabākā! 
Liekās, ka šīs visas lietas maksā pārmērīgu cenu, bet mēs taču esam radošās un aktīvās mammas, un lietoto apģērbu veikali ir iespēja, kā mums ietaupīt un atrast vajadzīgo!

Lai Jums veicās!
 .

Nav komentāru: