otrdiena, 2011. gada 9. augusts

Amsterdam

Sveiki visiem sen neredzētiem un nedzirdētiem! Lielie vasaras piedzīvojumi lēnām iet uz rudens pusi. Tāpēc vienmēr prieks ir atcerēties par  siltajām vasaras dienām. Silto ezeru, ugunskuru un draugu čalas...un , protams, ceļošanu. 
Un tā mums ar vīru piepildījās sen sapņotais sapnis, divatā doties ceļojumā. Gatis šoreiz ieminējās par Amsterdamu. Atlika vien pasūtīt biļetes un ļauties ceļojumu burvībai...

neliela ceļojumu dienasgrāmata: 
1. diena
 Pēc lidojuma un viesnīcas meklējumiem, pirmais un vienīgais, ko gribējās apmeklēt Amsterdamā bija vieta, kur labi un garšīgi paēst. Un tādu mēs arī atradām! Ēdiens ļoti garšīgs un interesanti noformēts. 
 Pēc kārtīgas maltītes ceļojums varēja sākties. Un kā tad neaiziet uz Amsterdamas tūrisma kulta ielu  - Sarkano luktura ielu. 
Tā kā vakars jau teju bija pāri pusnaktij, devāmies uz viesnīcu, lai nākamā dienā varētu skaidru prātu baudīt šarmanto un skaisto pilsētu. 

2. diena
 Iznomājām riteņus, lai varētu apskatīt ne tikai pilsētas centru, bet arī ārpus tās. Es jums iesaku pabraukt ārpus centra burziņa. Jūsu acīm pavērsies pavisam cita pilsētā - ļoti tīra, kopta un skaista!!!
 Galvenais atrast vietu, kur to riteni pieķēdēt, jo ja atstāsiet to nepieslēgtu, ļoti liela iespēja, to pēc tam vairs neatrast:)))
 Neviltots prieks par puķu tirdziņu:))))
 Un kā tad Amsterdama bez tās legālajiem apreibinošiem nieciņiem:) Bet esiet uzmanīgi, jo šie tirgotāji zina, kuri tūristi un kuri ne. Ja tiešām gribiet pamēģināt marihuānu, vai kādas 'sēnītes', tad labāk doties uz Cofeeshop kafejnīcām un to darīt legāli...
 Tā ir lieta, kāpēc daudzi jaunieši, un ne tikai, galamērķī izvēlās Amsterdamu:)))
 Amsterdamas arhitektūrā es iemīlējos jau no paša sākuma! Tik tīras formas un krāsas....
 Es domāju, ka jūs ziniet, kam šīs karogs pieder. Bet man tik ļoti iepatikās tās sirsniņas! Tas par godu Agnesei:)) (manai radošai māsīcai. Par viņu es jums kādu reizi pastāstīšu)

3. diena

Devāmies apskatīt Nīderlades laukus un viņu piedāvātos labumus. 
 Ūdens, ūdens un vēlreiz ūdens. Kā mums stāstīja, valsts ir uzcelta uz nosusināta purva, kurš atrodas zem jūras līmeņa. Ūdens kanālu sistēma šeit patiesi ir augstā līmenī, lai varētu zemi noturēt sausu un pasargātu no plūdiem. Piemājas robežas tiek izveidoti kanāli žogu konstrukcijas vietā. ērti un praktiski:)))
 Dzirnavas, kas ir viens no Nīderlandes simboliem. Ā, jā, aizmirsu pateikt, ka Holandei pieder 2 reģioni un viss pārējais ir Nīderlandes paspārnē. Tā kā, paši vietējie sevi dēvē par Nīderlandiešiem.
 Ja jau ūdeņi, tad arī māja tiek uzcelta kā plosts. Mēs redzējām "ūdensmājas", kurās ziemā var dzīvot, jo ir ierīkota apkure! Tā kā jauna ideja mājas celtniecībai!
 Ak, šie romantiskie jumtiņi. Tiem garām vienkārši nevarēja paiet!!!
 Un ja jūs esiet Amsterdamā, tad noteikti pagaršojiet viņu gatavotos kartupelīšus un pildīto maizi ar zivīm un sieru. Mmmm, tas ir kaut kas!!!!:)
 Nostaļģija........
Protams, koka tupeles, ir neatņemama Holades sastāvdaļa
Un te mēs, laimīgi atpūtušies, izbaudījuši Amsterdamu un pie saviem mīļajiem bērniņiem:))))


Lai ceļojumu pilna vasara un arī dzen rudens!!!!

1 komentārs:

marina berezovska teica...

Tiesham jauks celjojums! :)) Pat nostalgija parnema, viena no bildem redzama maja/ofiss, kur agrak stradaju!